Close search

Špuntík.cz a Feedo se spojují, vznikne skupina s obratem přes 1,5 miliardy

Pixabay.com Zdroj: Pixabay.com

Na trhu s dětským zbožím vzniká spojením specialisty na kočárky a autosedačky ŠPUNTÍK.CZ se specialistou na plenky a výživu největší obchod na trhu. Díky tomuto spojení nabídne FEEDO® všem maminkám a tatínkům větší výběr, lepší ceny a zcela nový rozměr ze zážitkového nakupování v nové prodejně nekonečných možností v Hostivici. Do nově vznikající skupiny FEEDO® patří vedle online obchodu i osmnáct kamenných prodejen. Skupina bude po spojení směřovat k obratu přes 1,5 miliardy korun.

Společnost ags 92, s.r.o., pod kterou spadají značky Feedo, Babiez, Kašpárek a Predeti.sk se spojuje s významným hráčem v kategorii dětského segmentu, maloobchodu a online prodejcem ŠPUNTÍK.CZ, za kterým stojí skupina MMS DIGITAL a.s. z multimediální skupiny MEDIA BOHEMIA a.s. Obě společnosti spojením upevňují svou silnou pozici na trhu s kojeneckým a dětským zbožím.

„Sloučení nám přináší nové možnosti, jak významně posílit naši maloobchodní pozici, a ještě více tak ulehčovat život rodičům. Během posledních dvou let došlo ke spojení silných značek Feedo, Kašpárek, Babiez a Predeti.sk do jedné skupiny. Obrat za poslední 4 roky vyrostl čtyřnásobně a současné spojení s dalším významným hráčem a silnou značkou na poli kojeneckého zboží je logickým vyústěním tohoto běhu. Tato situace nám zároveň umožní zlepšit podmínky velkoobchodní distribuce a přinášet do České republiky nové značky a větší objemy těch současných,“ upřesňuje Zdeněk Žáček, jednatel a majitel ags 92, s.r.o.

Prvním společným projektem bude otevření nové největší prodejny s kojeneckým zbožím v České republice v Praze Hostivici. Prodejna zaujme plochou více než 1.500 m2 a její součástí bude také kromě nejširšího výběru zboží a zkušební dráhy pro kočárky například mateřské centrum s nabídkou kurzů pro těhotné ženy a rodiče. Garantem centra bude Česká společnost porodních asistentek.

Společně chtějí obě společnosti vybudovat rychle rostoucího leadera trhu s kojeneckým zbožím, který bude působit v oblasti velkoobchodu, retailu i online a nabízet bezkonkurenční služby pro své zákazníky včetně mateřských center. Sortiment bude zahrnovat vše od kočárků, sedaček, oblečení, nábytku až po výživu a pleny na jednom místě, s kvalitním poradenstvím a službami, a navíc s dodávkou ihned. Plánovaný růst by v následujících letech měl dosáhnout 20 % ročně.

ags 92

Skupina firem okolo ags 92 se od roku 1992 věnuje distribuci, maloobchodnímu prodeji a výrobě produktů pro miminka, rodiče a těhotné ženy. V loňském roce dosáhla obratu přes 1 miliardu korun, zaměstnávala okolo 300 lidí. Skupina působí ve čtyřech zemích (CZ, SK, PL, HU). V distribuci má řadu globálních značek jako například Philips AVENT, Chicco, Bright Starts, Valco Baby, Skip Hop a vyrábí značku Petite&Mars a G-mini.

Na poli retailu provozuje několik e-shopů a 18 kamenných prodejen pod značkami Feedo®, Predeti.sk, Kašpárek a Babiez. Obliba prodejen u rodičů stále stoupá, důkazem je i výhra v populární anketě Shop roku v České republice, na Slovensku či jejího ekvivalentu v Polsku.

ŠPUNTÍK.CZ

ŠPUNTÍK.CZ je jedním z e-commerce projektů společností MMS DIGITAL a.s. Ta vlastní a provozuje i další digitální projekty jako je realitní portál bezrealitky.cz, prodejce značkové módy UrbanStore.cz, prodejce pohodového oblečení SAM73 a zážitkový portál Allegria.

ŠPUNTÍK.CZ patří mezi nejrychleji rostoucí baby retail v České republice. Těší se výrazné oblibě zejména u pražských rodičů. V Praze Radotíně provozuje kamennou prodejnu o rozloze 1.000 m2 a zákazníkům nabízí unikátní služby, jako je vyzkoušení kočárku na zkušební dráze, zapůjčení náhradního kočárku, či nákup formou předem objednaného individuálního poradenství. MMS DIGITAL a.s. je součástí české multimediální skupiny MEDIA BOHEMIA a.s.

Nejčtenější články