Close search

Šperky z thajské továrny: Takhle se vyrábějí poklady pro dánskou Pandoru

profimedia.cz Zdroj: profimedia.cz

V posledních letech máme možnost každoročně narazit v obchodních centrech na frontu, která připomíná tu na banány, kterou stály naše babičky a maminky za totality. Vytváří je obchůdky Pandora a hlavně před Vánoci se v ní potí klidně až dvě hodiny nejčastěji muži, kteří chtějí splnit svým milovaným jejich největší přání - šperk od Pandory.

Náramek plný důležitých okamžiků

Největším hitem se staly stříbrné náramky, ke kterým se dokupují přívěsky ze stříbra nebo ze zlata. Tento koncept vznikl už na přelomu tisíciletí, k nám se dostal až v posledních letech. Hlavní myšlenkou je vyvolat v kupujících sentimentální pocity, tudíž ženě, která je těhotná, koupíte přívěsek ve tvaru miminka, dceři, která má před sebou státnice, zase čtyřlístek pro štěstí.

Zkrátka každý přívěsek vytváří příběh a na to samozřejmě především ženy slyší. Od roku 2013 Pandora ještě více zaútočila na ženské smysly, když přišla s kolekcí Pandora Essence Collection, která nabízí přívěsky ze symbolických materiálů, jež vyjadřují lidské vnitřní hodnoty. Tím ženy mohou vystihnout svoji osobnost a podstatu.

Historie od roku 1982

U nás jsou šperky Pandora relativní novinkou, ale dánská firma navrhuje a vyrábí šperky už od roku 1982. Za více než pětatřicet let, se tato kodaňká šperkařská firma, kterou založil zlatník Per Enevoldsen společně se svojí ženou, dostala na trhy všech kontinenů a její výrobky jsou nabízeny v přibližně 9 900 obchodech po celém světě. Dnes je hlavní filosofií společnosti dostupnost luxusu a moderního designu pro střední třídu.

Výroba v Thajsku

Od roku 1989 se šperky značky Pandora vyrábí v Thajsku. Tam zakladatelé značky objevili vzácné kovy, drahé kameny a hlavně zručné šperkaře se zkušenostmi s výrobou ručně dohotovených šperků. Proto zakotvili svoji výrobu v továrně v Lamphunu. Pandora v dnešní době zaměstnává přes dvadvacet tisíc lidí, z toho třináct tisíc právě v Thajsku. Pandoře se daří jak z byznysového hlediska, tak i v uspokojování zaměstnanců. Viceprezident společnosti se chce nyní zaměřit na program týkající se zaměstnaneckých akcií.

 

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu