Close search

Mladý vynálezce se špatným zrakem: Jaká zajímavá fakta nevíte o zakladateli Facebooku?

Instagram Zdroj: Instagram

Americký miliardář a CEO sociální sítě Facebook, Mark Zuckerberg, patří mezi nejbohatší lidi na světě. Díky úspěchu společnosti se Zuckerberg může pochlubit majetkem okolo 74,5 miliardy dolarů (1,7 bilionu korun). Přesto jeho cesta na vrchol nebyla vždy jednoduchá a někdy byla dokonce i celkem zajímavá. Znáte tato fascinující fakta o šéfovi Facebooku?

Bývalý student Harvardu a velký příznivec Steva Jobse, zakladatele Applu, v dnešní době patří mezi nejmajetnější podnikatele na světě. Než však vybudoval sociální síť Facebook, kterou po celém světě používají desítky milionů lidí, žil celkem běžným životem jako mnoho amerických mladíků. Přesto díky svému talentu vybočoval z davu už v raném věku a kromě úspěšné společnosti a velkého majetku se může pochlubit i mnoha zajímavými příběhy ze svého života.

Málem pracoval pro Microsoft

Když Zuckerberg dokončoval střední školu spolupracoval na vytvoření aplikace s názvem Synapse Media Player. Tento program umožňoval přehrávat písně ve formátu mp3 a zároveň sám navrhoval playlisty na základě preferencí uživatele. Microsoft později tuto společnost pohltil, avšak Zuckerberg se svým tehdejším společníkem Adamem D’Angelo nešli pracovat pro Microsoft a spolupracovali na dalších projektech, jedním nich byl později i Facebook.

Vynálezce už na základní škole

Když bylo Zuckerbergovi 12 let, vytvořil pro svého otce, který pracoval jako zubař, program ZuckNet, díky kterému si mohl posílat textové zprávy se svými pacienty a zjistit tak, kdy dorazí.

Odmítl mnoho nabídek

Mnohé nadnárodní společnosti jako NewsCorp, MySpace, Viacom, Yahoo, NBC, Microsoft i Google se snažili od Zuckerberga Facebook odkoupit, ten však všechny nabídky odmítl a společnost si nechal.

Velmi skromný

Nehledě na to, že zakladatel Facebooku patří mezi nejbohatší lidi na světě, je o něm známo, že je docela nenáročný. Velice skromně se obléká, často nosí obyčejné šedé triko, džíny a botasky. Jezdí i v celkem levném automobilu. Peníze však investuje do jiných projektů, je tedy zcela evidentní, že na působivý vzhled si moc nepotrpí.

Důležité modré logo

Zuckerberg špatně rozlišuje červenou a zelenou barvu. Proto se také rozhodl, že logo Facebooku by tyto barvy obsahovat nemělo a vybral tak modrou.

Neobvyklé seznámení

Se svojí manželkou Priscillou Chan se poprvé potkal na večírku na Harvardu. Jejich seznámení ale nebylo moc romantické, jelikož oba čekali ve frontě na toaletu.

Velmi si hlídá soukromí

Je zajímavé, že zakladatel sociální sítě, ve které miliony lidí každý den sdílí mnohdy citlivý obsah ze svých životů, si sám velice potrpí na soukromí. Zuckerberg se proslavil tím, že i když si nevybírá ty nejdražší možné domy, vždy se snaží koupit další nemovitosti, které obklopují jeho sídlo, aby poskytl sobě i své rodině soukromí.

Nejde zablokovat

Uživatelé této sociální sítě si na Facebooku nemohou zablokovat Marka Zuckerberga a jeho ženu Priscillu Chan. Program jim tuto možnost neposkytuje.

PODÍVEJTE SE V NAŠÍ GALERII NA ZAKLADATELE FACEBOOKU, MARKA ZUCKERBERGA:

Nejčtenější články