Close search

Hollywoodu chybí skuteční boháči: Kdo ze známých osobností dosáhl na miliardové jmění?

wikimedia Zdroj: wikimedia

Hollywood se proslavil po celém světě jako místo plné přepychu a bohatých celebrit, které se mohou pochlubit skutečně vysokými příjmy. Nehledě na svůj celosvětový úspěch, to ale pouze velmi malé množství z nich dotáhlo až na status dolarového miliardáře. Které slavné osobnosti se zařadily mezi nejbohatší lidi na světě?

Hollywoodské hvězdy bezesporu dostávají vysoké honoráře a na výši jejich majetku většina lidí nikdy nedosáhne. Přesto se z obrovského množství herců, hudebníků i režisérů pouze pět osobností zařadilo na seznam dolarových miliardářů. Tyto slavné osobnosti totiž nejenom excelovaly v oblasti svého působení, ale také investovaly finance do jiných průmyslových odvětví, která jim následně přinesla další výdělky. Komu se podařilo dosáhnout tak velkého úspěchu?

George Lucas

Tento slavný americký režisér stál za zrodem několika nyní již legendárních filmových sérií jako Star Wars nebo Indiana Jones. Díky autorským právům, která k těmto filmům vlastnil si tak s postupem času přišel na skutečně velké jmění.  George Lucas se dnes může pochlubit majetkem, který se odhaduje na 6,2 miliardy dolarů (140 miliard korun). Lucas ale většinu z výše svého majetku získal v roce 2012 při prodeji své produkční společnosti Lucasfilm mediálnímu konglomerátu The Walt Disney Company. Tento výhodný obchod přinesl hollywoodskému režisérovi 4,05 miliardy dolarů (91 miliard korun).

Steven Spielberg

Další legendární filmový režisér má na svém kontě kromě velkého jmění celkem 67 vyznamenání, z toho 34 Oscarů a 11 Zlatých Globů. Spielberg obohacuje už přes čtyřicet let světovou kinematografii o kultovní snímky jako Indiana Jones, Jurský park, Schindlerův seznam, nebo Čelisti, které z režiséra udělaly v roce 1975 nejmladšího multimilionáře v Hollywoodu. Za dlouhé roky práce si Spielberg díky své filmové tvorbě vydělal okolo 3,6 miliardy dolarů (81 miliard korun).

Oprah Winfrey

Americká televizní hvězda a úspěšná moderátorka, Oprah Winfrey, se z obyčejné redaktorky během dlouhých let působení na televizní obrazovce vypracovala v mediální magnátku. Díky své velké popularitě, kdy roky vedla nejsledovanější televizní pořad v USA, se jí podařilo vybudovat vlastní mediální dům. Miliardářka, která pochází z velmi chudých poměrů se tak nyní může pochlubit majetkem okolo 2,7 miliard dolarů (60,75 miliardy korun).

Kylie Jenner

Tato mladá televizní celebrita se dostala na seznam dolarových miliardářů teprve v roce 2019 ale zároveň se stala nejmladší miliardářkou na světě. O tento titul připravila zakladatele sociální sítě Facebook, Marka Zuckerberga. Jenner, které je teprve 22 let, ale za získání titulu self-made, tedy miliardáře, který se o svůj majetek zasloužil vlastními silami, čelila silné kritice. Mnozí totiž upozorňují na to, že Jenner pochází z privilegovaného rodu televizních hvězd Kardashian-Jenner a že v rodinném televizním pořadu vystupovala od svých mladých let. Celkový majetek Jenner se odhaduje na 1,2 miliardy dolarů (27 miliard korun) a získala jej díky své kosmetické značce Kylie Cosmetics. Tu v letošním roce prodala společnosti Coty Inc. a tento obchod jí přinesl na účet částku 600 milionů dolarů (13,5 miliardy korun).

Jay-Z

Slavný americký rapper a hudební producent, Jay-Z, patří mezi nejúspěšnější muzikanty na americké hudební scéně, jelikož natočil několik úspěšných alb a prodal miliony desek. Velká popularita mu přinesla vysoké finanční příjmy a Jay-Z se kromě hudební sféry dokázal prosadit i jako schopný podnikatel. Například v roce 1999 založil oděvní značku Rocawear, kterou v roce 2007 prodal za 204 milionů dolarů (4,6 miliardy korun). Jay-Z také vlastní streamovací platformou Tidal, kterou velmi výhodně koupil v roce 2015 za 56 milionů dolarů (1,3 miliardy korun). Dnes má tento projekt hodnotu 600 milionů dolarů (13,5 miliardy korun). Kromě zábavního a oděvního průmyslu, muzikant investuje své peníze do kvalitních značek alkoholu, jakými jsou koňak D’Usse šampaňské Armand de Brignac. Jay-Z nezůstává stranou ani od startupů a své peníze vkládá do firem se zajímavými nápady.

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu