Close search

Sladký život knížecí rodiny: Jak žije monacký panovník, který je bohatší než britská královna

Instagram.com Zdroj: Instagram.com

Monacké knížectví má sice jen necelých 40 tisíc obyvatel, může se však pochlubit nejvyšším počtem milionářů ve své zemi. Výjimkou nejsou ani představitelé knížecí rodiny, jejichž majetek je dvakrát větší než britské královny Alžběty II. Jak si žijí potomci herecké ikony Grace Kelly a jedni z nejbohatších lidí v Evropě?

Monako se může kromě přírodních krás Francouzské riviéry pyšnit i bohatým obyvatelstvem, které ze 32 procent tvoří milionáři. K popularitě Monaka se snaží přispívat i významné a atraktivní události jako Monako Grand Prix nebo Monako Yacht Show.

Herecká hvězda a panovník

O nynější lesk a přepych se z velké části zasloužili bývalí představitelé knížecí rodiny, panovník Rainier III. a jeho manželka a celosvětově známá herečka Grace Kelly. Jejich potomci v čele s knížetem Albertem II. a jeho rodinou žijí luxusním životem a mohou se pochlubit majetkem větším, než má britská královna Alžběta II.

Bohatší než královna

Celkové jmění monackého panovníka se odhaduje na 1 miliardu dolarů (22,5 miliardy korun). Hodnota majetku britské královské rodiny se pohybuje okolo 500 milionů dolarů (11,7 miliardy korun). Knížecí rodina je tak zvyklá na určitý luxus a pohodlí, kterého nemá důvod se vzdávat. Sám kníže Albert II., když žil se svými rodiči - princem Rainierem III. a bývalou herečkou Grace Kelly, která zemřela při tragické autonehodě v roce 1982 - byl zvyklý na prázdniny a dovolené strávené na jachtě nebo ve Švýcarsku. A v podobném stylu života pokračuje i dodnes.

Drahá svatba

Jeho manželkou je olympijská plavkyně Charlene Wittstock, která pochází z Jihoafrické republiky. Když se pár v roce 2011 bral, na svatbě rozhodně nešetřil. Třídenní oslavy se vzhledem k náročným požadavkům zapsaly do historie jako jedny z nejdražších vůbec. Novomanželé tehdy za svatbu zaplatili 70 milionů dolarů (1,57 miliardy korun).

Velkých oslav se zúčastnilo mnoho slavných osobností. Mezi hosty patřil již zesnulý návrhář Karl Lagerfeld, Naomi Campbell a Giorgio Armani. Na svatební hostině si novomanželé nechali zahrát od americké rockové skupiny Eagles.

Luxusní život

Manželský pár vychovává dvě společné děti a kníže Albert II. má ještě dva nemanželské potomky. Oficiální rezidencí knížecí rodiny je Monacký palác, který byl vybudován v roce 1162 a ochraňuje jej téměř stovka speciálně vycvičených vojáků.

I když kníže Albert II. nesdílí informace o tom, kde s rodinou tráví dovolené, je známo, že manželé si často užívají lyžování a zimní radovánky ve Švýcarsku a v létě tráví nějaký čas na jachtě. Princezna Charlene také čas od času sdílí fotografie se svými dětmi ze společně strávených zájezdů, kdy s potomky například navštěvuje USA.

Manželský pár je už ale mnohem sdílnější ohledně atraktivních událostí a gala večírků, které se v Monaku pořádají například v rámci výstavy Yacht show. Na těchto akcích, kterých se kníže s manželkou samozřejmě účastní, se obklopují celebritami a slavnými osobnostmi z celého světa. Mezi hosty lze zařadit zpěvačky Madonnu a Katy Perry, herce Orlanda Blooma, Leonarda DiCapria nebo Hugha Granta. Kníže se svojí chotí se ale nevyhýbá ani politickým a státním návštěvám a setkává se se světovými lídry.

PODÍVEJTE SE V NAŠÍ GALERII NA ŽIVOT MONACKÉ KNÍŽECÍ RODINY. 

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu