Close search

Sladký život čerstvého šampiona Rafaela Nadala: Sbírka aut i jachta Beethoven

archiv Zdroj: archiv

Tenista Rafael Nadal, druhý nejlepší hráč na světě, patří mezi největší sportovní hvězdy současnosti. A zároveň mezi ty, kteří si umí úspěch užít. Jeho majetek se odhaduje na 2,5 miliardy korun. Jak své peníze tenisová hvězda utrácí?

Čerstvý majitel 19. grandslamového  titulu a hvězda letošního US Open si po dnešní porážce ruského tenisty Daniila Medveděva odnese 3,85 milionu dolarů (86,6 milionu korun). Díky této sumě hodnota jeho majetku opět poroste. A to si španělský rodák i v předchozích letech nevedl vůbec zle.

Majetek za 2,5 miliardy korun

Podle odhadů časopisu Forbes se jeho majetek pohybuje okolo 110 milionů dolarů (2,5 miliardy korun). Díky čestným tenisovým vítězstvím a reklamnímu sponzorství si tak Nadal nevede vůbec špatně. Ostatně jen za rok 2017 si díky spolupráci se společnostmi Nike, Tommy Hilfiger nebo Babolat připsal na účet 26 milionů dolarů (585 milionů korun). Jak ale své jmění utrácí?

Sbírka aut i jachta Beethoven

Slavný tenista s přezdívkou "Rafa" se mimo své sportovní nadání proslavil i luxusním stylem života. Hráč se nebojí své peníze utrácet za drahé předměty, proto si například pořídil limitovanou edici hodinek Richard Mille v hodnotě 725 tisíc dolarů (16,3 milionu korun). Nadal také vlastní řadu luxusních automobilů, mezi které patří i Aston Martin DBS nebo Mercedes-Benz SL55. Ceny se pohybují v řádech milionů korun.

Nadal přitom necestuje jen po souši, má také v oblibě plavbu po moři. Té se věnuje na své vlastní jachtě jménem Beethoven. Tu se nyní snaží prodat za 3 miliony dolarů (67,5 milionu korun).

Investuje do nemovitostí

Španělský rodák je také hrdým vlastníkem několika nemovitostí v rodné zemi. Se svými rodiči si pořídil luxusní sídlo z 19. století v centru Madridu za 30 milionů dolarů (675 milionů korun) a na Mallorce si koupil dům v odhadované hodnotě 1,5 milionu dolarů (33,7 milionu korun). V Dominikánské republice pak vlastní luxusní vilu za 2 miliony dolarů (45 milionů korun).

Dovolené snů

Když nemá pracovní a sportovní povinnosti, často jezdí na dovolenou. A ať už se jedná o Itálii, Mauricius nebo Mexiko, tenisová hvězda vždy pobývá v pětihvězdičkových hotelech. Ceny za ubytování se pohybují většinou od 18 tisíc do 35 tisíc korun za víkendový pobyt.

Nadal ale kromě hraní investuje i do vzdělání. Na Mallorce si otevřel vlastní tenisovou školu - Rafa Nadal Academy, kde studenti mohou pilně hrát tenis za 62 tisíc dolarů ročně (1,4 milionu korun). Kromě vyučování se věnuje i charitě a jeho matka od roku 2008 spravuje organizaci Fundación Rafa Nadal, která pomáhá dětem žijícím v znevýhodněných podmínkách.

PODÍVEJTE SE DO GALERIE NA SLADKÝ ŽIVOT TENISTY RAFAELA NADALA:

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu