Close search

Skutečná bojovnice ze Hry o trůny: Emilia Clarke zveřejnila fotografie po své operaci

HBO Zdroj: HBO

Seriál Hra o trůny se natáčel dlouhé roky a miliony lidí po celém světě si zamilovaly představitelku jedné z hlavních postav Emilii Clarke. Britská herečka se ale svým fanouškům až po dokončení osmé série svěřila s tím, jak během natáčení bojovala o život. Nyní dokonce zveřejnila i své fotografie po operaci.

Mladá britská herečka před několika týdny přivedla k údivu své příznivce a fanoušky seriálu přiznáním, že během natáčení seriálu Hra o trůny jí lékaři diagnostikovali mozkové aneurysma. Nemoc se u ní ze začátku projevila po natočení první řady seriálu, kdy byla s trenérem v posilovně. Tehdy dostala extrémně silné bolesti hlavy, kvůli kterým byla převezena do nemocnice. Díky včasnému zásahu lékařů se herečce podařilo pomoci a zachránit ji.

Bohužel ale tímto zákrokem zdravotní potíže Clarke neskončily. Nemoc se po nějaké době opět vrátila a herečka musela podstoupit mnohem náročnější operaci, během které jí lékaři byli nuceni doslova otevřít lebku, aby zákrok vyplnili. Při zotavování v nemocnici tak měla hadičku, která jí vycházela z hlavy a sama Clarke uvedla, že to byl asi ten nejhorší zážitek v jejím životě. 


Britská herečka přiznala, že pro ni bylo velice těžké se znovu postavit na nohy, hlavně po prodělané druhé operaci. Trpěla paranoií a velice se bála, že už nebude moct vykonávat práci herečky, protože si častokrát po operaci nedokázala vzpomenout ani na vlastní jméno, natož aby si pamatovala jakékoli repliky.

Emilie uvedla, že tehdy se bála každou chvíli každého dne, že zemře. „Víte, část mého mozku asi skutečně zemřela,“ uvedla Clarke v rozhovoru pro televizní stanici CBS. „Část mého mozku nebyla dostatečně prokrvována. A já si říkala, že to už asi nebudu moct hrát? Přitom hraní bylo vždy tím, pro co jsem žila.“

I když druhý případ, kdy se u Clarke projevilo mozkové aneurysma, jí málem zabil, herečce se po operaci podařilo vrátit zpátky před kameru a pokračovat dále ve své roli Daenerys Targaryen. Dlouhé roky po svých operacích se herečka rozhodla otevřeně mluvit o své nemoci a dokonce se podělila o fotografie z nemocnice.

Nyní se již herečka cítí mnohem lépe. Zdravotní potíže jí pomáhala překonat i práce. Podle jejích slov musela hrát natolik silnou postavu, která prochází ohněm a ničí své nepřátele, že i jí samotné to přidalo na síle. Tak to vypadá, že Emilia Clarke je skutečnou hrdinkou jak na obrazovce, tak i ve skutečném životě.

Prohlédněte si v galerii fotografie Emilie Clarke po operaci, se kterými se herečka rozhodla podělit s veřejností. 

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu