Close search

"Milionáři z chatrče": Tito podnikatelé si pořídili prosté domy bez zbytečného luxusu

Instagram Zdroj: Instagram

Nehledě na to, že mnozí úspěšní podnikatelé nebo známé osobnosti se mohou pochlubit skutečně velkým obsahem svého bankovního konta, preferují celkem skromný život. Ať už se jedná o obyčejné automobily nebo domy, které se nachází v dostupných čtvrtích, ne všichni se chtějí navenek chlubit svým majetkem. Které známé osobnosti a miliardáři si žijí na své poměry skromně?

Vysoké výdělky dovedou zamotat hlavu nejednomu jedinci a donutit ho utrácet za předměty, které ke svému životu vlastně ani nepotřebuje. Tyto známé osobnosti, které by si ale mohly dovolit skutečně luxusní život, se rozhodly žít relativně skromně a pořídily si domy, které ani zdaleka neodpovídají neuvěřitelné výši jejich skutečného majetku. Kteří miliardáři neradi utrácejí za drahé nemovitosti a raději žijí v domech, kde se cítí dobře?

Warren Buffett

Slavný investor a miliardář, který díky svému podnikatelskému talentu získal přezdívku Věštec z Omahy, žije mnohem skromněji, než by se u jednoho z nejbohatších lidí světa očekávalo. Buffett, který se může pochlubit majetkem v hodnotě přes 84,6 miliard dolarů (1,9 bilionu korun), žije v Nebrasce v domě, který si v roce 1958 koupil za pouhých 31,5 tisíce dolarů. Vzhledem k inflaci by částka odpovídala 6,2 milionům korun. Na člověka, který se dlouhé roky řadí mezi nemajetnější miliardáře světa, je tento dům skutečně skromným výběrem. Buffett je také známý tím, že si například nepotrpí na luxusní restaurace, rád si dopřává fastfood a slazené nápoje v obyčejných místních restauracích, které se nacházejí na ulici, kde bydlí. Buffett se také zavázal, že většinu svého majetku věnuje na charitu a spolu se zakladatelem Microsoftu Billem Gatesem zorganizoval platformu The Giving Pledge, jejíž signatáři z řad miliardářů se zavazují k obdobnému činu.

Mark Zuckerberg

Zakladatel sociální sítě Facebook a jeden z nejmladších miliardářů na světě Mark Zuckerberg si v roce 2011 v kalifornském městě Palo Alto pořídil pro sebe a svoji budoucí rodinu dům v hodnotě 7 milionů dolarů. Nyní by podobná nemovitost stála okolo 7,8 milionu dolarů (176 milionů korun). Tato částka samozřejmě není zanedbatelná, ale když ji srovnáme s jeho celkovým odhadovaným majetkem přes 71 miliard dolarů (1,6 bilionu korun), pak je zcela jasné, že Zuckerberg by si mohl dovolit koupit mnohem dražší nemovitost a možná rovnou i nějaký palác.

Evan Spiegel a Miranda Kerr

Americký podnikatel a zakladatel platformy Snapchat, kterou díky jejím „mizejícím fotografiím“ využívají denně miliony lidí po celém světě, má nyní díky svému startupu majetek okolo 3,1 miliard dolarů (70 miliard korun). Se svojí manželkou, modelkou Mirandou Kerr, si v roce 2016 pořídil dům v kalifornském Los Angeles za 12 milionů dolarů (270 milionů korun). Tato cena za nemovitost rozhodně není nízká, avšak u Spiegela tvoří jen půl procenta z celkové výše jeho majetku.

Serena Williams

Serena Williams patří mezi nejlepší tenisové hráčky na světě. Během své dlouholeté kariéry nasbírala olympijská zlata, grandslamové tituly a také nemalé finanční částky, které byly odměnou buď za výhru v turnaji nebo za reklamní spolupráci. Odhady výše jejího majetku se značně liší, zatímco magazín Forbes oceňuje její majetek okolo 30 milionů dolarů (675 milionů korun), jiní odborníci si myslí, že Williams si již stihla vydělat okolo 180 milionů dolarů (4 miliardy korun). Ani jedna z těchto dvou částek rozhodně není zanedbatelná, ale i tak se Williams v roce 2017 rozhodla ke koupi na její poměry celkem skromného domu za 6,7 milionů dolarů (151 milionů korun).

NA SKROMNÉ MILIARDÁŘE SE PODÍVEJTE DO NAŠÍ GALERIE:

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu