Close search

Síť očních optik FOKUS děkuje učitelům za 282 dnů výuky na dálku. Do konce března jim poskytne měření zraku zdarma

Fokus Zdroj: Fokus

Učitelská profese je náročná sama o sobě. O to složitější situace nastala, když se v březnu roku 2020 nemilosrdně uzavřely všechny školy a tisíce kantorů a žáků zůstalo izolováno před obrazovkami počítačů. Hodiny příprav na on-line výuku, zápasení s webovými platformami a nekonečné sebevzdělávání sice přispělo k revoluci v českém školství, mělo ovšem i výrazný dopad na volný čas a především zdraví pedagogů. Jako poděkování si proto v pobočkách FOKUS optik mohou až do konce března nechat vyšetřit zrak zcela zdarma.

Přesně 282 dnů. Tak dlouho museli učitelé bojovat s distanční výukou, která byla v Česku vůbec nejdelší z celé Evropy. Hodiny strávené za počítačem se bohužel podepsaly i na jejich zdraví. Zejména zrak mohl neustálým sledováním monitoru utrpět nejvíc. Z toho důvodu se největší řetězec provozoven oční optiky v Česku a na Slovensku FOKUS optik rozhodl, že si pro pedagogy připraví překvapení. Až do konce března si mohou v souvislosti s Mezinárodním dnem učitelů nechat zdarma vyšetřit zrak, a to v kterékoli z jejich 85 poboček po celé České republice.

„Tímto způsobem chceme poděkovat všem pedagogům, kteří téměř dva roky s krátkými přestávkami vyučovali on-line. A protože prevenci považujeme za obzvlášť důležitou, rozhodli jsme se v rámci naší iniciativy přinést učitelům bezplatné měření zraku až do konce března,” vysvětluje Ľubor Chorváth, ředitel oddělení rozvoje obchodu sítě optik FOKUS.

Protože čekací doba na termín u očního lékaře bývá velmi dlouhá, je vyšetření zraku od optometristy vhodnou alternativou.

„Preventivní prohlídky zraku mohou zjistit řadu poměrně častých chyb či vad očí, jako je krátkozrakost, dalekozrakost či astigmatismus. U mladých osob se doporučuje kontrola každé dva až tři roky, u lidí nad 40 let by měly být návštěvy ještě frekventovanější,” vysvětluje Martin Slaný, odborný oční garant optik Fokus.

Na měření je potřeba se objednat přes internetovou stránku fokus.cz nebo přímo na pobočce. Po kontrole zraku máte navíc možnost si brýle rovnou vyzkoušet a objednat – pro učitele i se speciální nabídkou.

Nejčtenější články