Close search

Šílené dary fanoušků: Dolly Parton dostala dítě, Charles Bronson celé jmění

Wikimedia Commons/RCA Records, Public domain/Metro-Goldwyn-Mayer Studios Inc. Zdroj: Wikimedia Commons/RCA Records, Public domain/Metro-Goldwyn-Mayer Studios Inc.

Dolly Parton a Charles Bronson patří nejen mezi největší hvězdy 20. století, ale také mezi celebrity, které od svých oddaných fanoušků dostaly ty nejpodivnější dary.

Dnes se to většinou přesunulo do online světa a slavní dostávají víc lajků na Instagramu, než opravdových dárků. Možná je to tak i lépe, protože někdy se v myslích fanoušků objeví skutečně podivné nápady.

Čekání na potomka

Americká zpěvačka, herečka, podnikatelka a filantropka Dolly Parton pochází z dvanácti sourozenců. Když se v roce 1966 vdala za stavitele Carla Deana, také chtěla mít víc dětí.

Pravděpodobně začneme s rodinou, nebo se pokusíme začít příští léto,“ vysvětlovala nadšeně rok po svatbě. „Chtěla bych mít alespoň čtyři děti. Klidně i šest, pokud si to budeme moct dovolit a jestli všechno půjde dobře.

Dokonce si vybrala jméno pro první holčičku - Carla - a uvažovala nad tím, jestli děti zdědí její drobnou figuru, nebo budou po manželovi, který je téměř o dvě hlavy vyšší.

Jenže to už se objevily zdravotní potíže a ve věku 36 let musela podstoupit hysterektomii, chirurgické odstranění dělohy. Když pochopila, že vlastní děti mít nemůže, zhroutila se z toho, začala pít a dokonce uvažovala nad sebevraždou. S manželem se rozhodli, že nepřistoupí k adopci a Dolly se začala plně soustředit jen a jen na svojí kariéru.

Dárek pro Dolly

Celebrita míní, fanoušci mění. Zpěvaččin obrovský hit Jolene z konce roku 1973 inspiroval jednu ženu k mimořádně zvláštnímu kroku.

Před lety, když jsem se poprvé stala velkou hvězdou, měla jsem opravdu fanatické fanoušky. To bylo, když se Jolene stala velkým hitem. Jednoho dne jsme se vrátili domů a při naší bráně bylo v krabici dítě s poznámkou: Jmenuji se Jolene, moje máma mě tu nechala a chce, abych byla tvá,“ vzpomíná zpěvačka pro Windy City Times.

Okamžitě s manželem zalarmovali příslušné úřady a do jejich příjezdu se o miminko starali sami. Nikdy se nedověděli, co pro Jolene přichystal osud.

Drsný život, drsný muž

Charles Bronson, představitel nemluvných drsných mužů, pocházel z patnácti dětí a nuzných poměrů. Někdy musel nosit oblečení po starších sestrách a bylo mu deset, když zemřel otec, takže se i Charles musel podílet na obživě rodiny. Nastoupil jako pomocník do dolu, kde pracovali jeho sourozenci, a později se i z něj stal horník. Dostával 1 dolar za tunu vytěženého uhlí. Někdy bral dvojité směny, aby si vydělal ten dolar za týden.

Po třicítce zkouší hraní a díky ostře řezaným rysům se rychle dostává do westernů nebo válečných filmů. Etabluje se jako tvrdý, zásadový a spravedlivý muž, který se nebezpečí jen tak nezalekne. V roce 1974 inkasuje za slavný snímek Přání smrti honorář ve výši 1 milionu dolarů. O čtyřicet let dřív by na to musel vytěžit milion tun uhlí.

Přání pro Charlese

Odkazuji Charlesi Bronsonovi (talentovanému herci charakterních rolí) a to, co nechce, může předat Veřejné knihovně v Louisville." Tato, rukou napsaná slova ze závěti Audrey Jean Knauer z Kentucky začínají jeden z nejpodivnějších příběhů 90. let.

Oddaná fanynka Charlese Bronsona trávila všechen svůj volný čas v knihovně, kde si pořizovala kopie článků o svém oblíbeném herci, dělala si stovky výstřižků a neustále si půjčovala jenom jeho filmy. Když v prosinci 1997 zemřela, odkázala mu všechno svoje jmění a nebylo toho málo. Měla totiž majetek v hodnotě 300 000 dolarů.

Knauerové sestra Nancy Koeper podala žalobu zpochybňující závěť a tvrdila, že příjemcem by měla být ona. Audrey prý nebyla duševně způsobilá upravit poslední vůli a trpěla nevhodnou a nepřirozenou posedlostí Bronsonem. „Nemám pocit, že si peníze zaslouží, a pochybuji, že je potřebuje," řekla Nancy Koeper médiím po podání žaloby. Její sestra prý viděla v Bronsonovi velkorysého a laskavého člověka, otcovskou figuru.

Herec původně nabídl, v závěti také zmiňované, knihovně v Louisville 10 000 dolarů, ale její představitelé to odmítli v naději, že později získají celou sumu. Spor skončil mimosoudním vyrovnáním, jehož výsledek nebyl zveřejněn. Ale hercova mluvčí ujistila, že Bronson dá všechno na charitu. Knihovna patrně nedostala nic.

Zdroje: windycitymediagroup.com, mirror.co.uk, nypost.com

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu