Close search

Síla trpělivosti: Rychlá doba jí moc nepřeje, přesto se bez ní neobejdeme

Unsplash Zdroj: Unsplash

Trpělivost je mocná čarodějka. Pomáhá nám vytrvat, snížit stres a překonat různé výzvy. Zní to poměrně jednoduše, ale stejně snad všichni neustále bojujeme se svou trpělivostí. Někdy za to může rychlá doba, jindy my sami...

Proč je důležitá trpělivost?

Trpělivost může být nejdůležitější vlastností, kterou musíte mít, abyste mohli ve svém životě dělat smysluplné změny. Bez trpělivosti nevěnujete čas a energii potřebnou k tomu, aby se tyto změny objevily. Snad jedině děti ještě nevědí, že nic cenného v životě nepřijde rychle nebo bez tvrdé práce. Ať už jde o vzdělání, kariéru či smysluplný a dlouhodobý vztah.

Magazín Psychology Today v této souvislosti píše o kultuře netrpělivosti, která je dnes docela rozšířená. Lidé se vzdávají svých cílů, mají pocit, že jejich dosažení trvá věčnost, nebo si myslí, že se nikdy nezmění... A právě tento negativní přístup zvyšuje potřebu trpělivosti.

Trpělivost začíná nadějí, s kterou ruku v ruce přichází víra, že pokud vytrváte, budou se dít dobré věci. Bez toho prostě nebudete věřit, že změna je možná. Nechte se vést svými životními cíli a vnitřním odhodláním ke změně. Zaměřte se na dlouhodobou perspektivu, protože změna vyžaduje čas. A zůstaňte oddaní svým cílům bez ohledu na to, co se stane.

Zdroje informací:
Mike-robbins.com: The Power of Patience
Psychologytoday.com: The Power of Patience for Positive Life Change

Nejčtenější články