Close search

Sídlo Jackie Kennedy je na prodej: Její milovaná luxusní rezidence stojí přes 1,4 miliardy

Wikimedia Zdroj: Wikimedia

Přepychová rezidence, ktera patřila slavné bývalé první dámě USA, Jackie Kennedy, je na prodej za 65 milionů dolarů (1,46 miliardy korun). Rozlehlý dům se nachází v elitní oblasti Martha's Vineyard, která je populární i mezi dalšími slavnými osobnostmi, nedávno si tam totiž své letní sídlo koupil i bývalý americký prezident Barack Obama. Dcera Jackie, která se o nemovitost roky starala se ale nyní milovaný dům své matky rozhodla nabídnout k prodeji. Co ale luxusní sídlo nabídne zájemcům? 

Caroline Kennedy, která je dcerou zavražděného prezidenta Kennedyho a jeho ženy Jackie, se rozhodla nabídnout k prodeji oblíbený letní dům své matky. Jackie si tuto rezidenci koupila v sedmdesátých letech minulého století za 1 milion dolarů. V té době se nejednalo o nic víc, než pouze rozlehlý pozemek obklopený krásnou přírodou.

Velký projekt

Nemovitost se tehdy nazývala Red Gate Farma a na ovdovělou manželku populárního prezidenta zde čekal pouze starý lovecký domek. V roce 1981 si ale Jackie, která se mezi bývalými prvními dámami proslavila vytříbeným vkusem a elegancí, rozhodla najmout slavného architekta Hugha Newella Jacobsona, který na žádost Jackie vytvořil hlavní rezidenci a dům pro hosty.

Hlavní sídlo má pět prostorných ložnic a pět oddělených koupelen. Na každém kroku je vidět elegantní a vytříbený styl, který proslavil Jackie Kennedy a který se doteď mnohé první dámy USA snaží napodobovat. Mimo jiné v roce 2000 nemovitost prošla kompletní a nákladnou rekonstrukcí.

Oblíbené sídlo

Sídlo, které se rozkládá na 138 hektarech půdy nabídne novým majitelům kromě dvou rezidencí, velký bazén, oddělenou budovu pro nářadí, dvě garáže a lovecký domek. Veškerý komplex se nachází v obklopení zelené, krásné přírody s dostatkem stromů a výhledem na vodní plochu. Kromě toho majitelé budou moct využívat vlastní pláž a sbírat ovoce i zeleninu ve svých vlastních zahradách, které pro tento účel byly postaveny.

PODÍVEJTE SE NA OBLÍBENÉ SÍDLO SLAVNÉ JACKIE KENNEDY:

Nejčtenější články