Close search

Ševčíkův Skleněný pokoj přichází do kin. Láká na hvězdné obsazení i vilu Tugendhat

Bioscop Zdroj: Bioscop

Po slavnostní předpremiéře vstupuje do českých kin nový snímek Skleněný pokoj. Režisér Jiří Ševčík, který se nechal inspirovat dílem spisovatele Simona Mawera, přizval ke spolupráci vynikající herce i tvůrce. Film vstupuje na plátna českých kin 14. března.

Snímek Skleněný pokoj vychází z literárního počinu Simona Mawera. Poukazuje na mnohé zásadní události, které se odehrály v první polovině 20. století. Ústředním bodem celého příběhu je architektonický skvost vila Tugendhat, která inspirovala Mawera k napsání románu.
>

Ve fiktivním filmovém příběhu diváci brzy zjistí, že honosnou vilu nechal pro svoji manželku Liesel postavit bohatý podnikatel Viktor Landauer. Má to být začátek jejich společné cesty k rodinnému štěstí pod střechou, kterou jim  připravil architekt von Abt.

Politický vývoj je ale neúprosný a továrník židovského původu musí tak s rodinou řešit, kam se ukrýt před rostoucím nacismem. Příběh, který pojednává o rozpadu vztahů i rodiny, pomohl Ševčíkovi vykreslit scénárista Andrew Shaw. Ten věnoval zvláštní pozornost poutu, které vzniká mezi hlavními ženskými hrdinkami, Liesel a Hanou. 
>

Ve filmu si postavu Hany zahrála Carice van Houten, známá jako Rudá kněžka ze seriálu Hra o Trůny.  Herečka Hanna Alström se ujala továrníkovy ženy Liesel, architekta von Abta ztvárnil Karel Roden. Hudbu ke snímku složil na Oscara nominovaný skladatel Javier Navarrete. 

Nejčtenější články