Close search

Sestry Olsenovy, nejslavnější dvojčata světa: Zničené dětství, anorexie, psychické potíže

www.instagram.com/marykateandashleyo Zdroj: www.instagram.com/marykateandashleyo

Bylo jim jen devět měsíců, když se poprvé objevily na televizní obrazovce. Roztomilá dvojčata si okamžitě oblíbila celá Amerika. Zázračná kariéra Ashley a Mary-Kate Olsenových má ale i stinnou stránku. "Nikomu bych nepřála takovou výchovu, jakou jsme měly my," svěřila se v rozhovoru Mary-Kate.

Nejslavnější dvojčata světa Mary-Kate a Ashley Olsen zazářily na počátku nového tisíciletí. Natočily sérii bláznivých komedií, například Jeden den v New Yorku, Výlet do Říma nebo Sestry na Bahamách. Poprvé se však objevily na obrazovce v pouhých devíti měsících a od té doby zažívaly doslova raketový vzestup.

Takhle malé je vzala jejich matka na konkurz seriálu Full House, který zaznamenal obrovský ohlas po celém světě. Holky se staly hvězdami první velikosti a bylo je všude vidět. Bohužel v období puberty slávu neunesly a začaly trpět anorexií spojenou s psychickými problémy. Zatímco Ashley se z toho vyhrabala, na Mary-Kate se nemoci krutě podepsaly.

Od dob jejich největší slávy uběhlo už 17 let, a přestože nejslavnější hollywoodská dvojčata stále oplývají mládím, jejich zjev mluví jinak. Konkrétně jde tedy o Mary-Kate, která ve svých třiadvaceti působí jako podstatně starší bytost. Má propadlé tváře a pohřební výraz.

Pohled na Mary-Kate vzbuzuje mezi fanoušky velké obavy - vyhublé ruce jako hůlčičky, nohy připomínající párátka, vystupující žebra. Až dosud vždy tvrdila, že není nemocná, ale nakonec přiznala, že v osmnácti letech trpěla již několik měsíců anorexií a musela být převezena na specializovanou kliniku pro poruchy příjmu potravy v New Yorku. "Už několik měsíců jsem pozorovala, že Mary-Kate stále hubne," prozradila nakonec Ashley.

Tlak veřejnosti

Na veřejnosti ale sestru neustále chránila. "Při natáčení New York Minute několikrát zkolabovala, ale co jsem měla dělat?!" Lékaři připisují onemocnění Mary-Kate velkému tlaku veřejnosti. "Od devíti měsíců musela dvojčata vypadat dokonale! To je obrovský nápor," tvrdí americký odborník na anorexii lékař Robert Butterworth.

Navíc se ctižádostivá Mary-Kate nedokázala vyrovnat s tím, že je neustále srovnávána se sestrou. Nechala si proto plasticky upravit nos a rty. Toužila se lišit a oprostit od minulosti, která ji duševně sžírala.

Dětství "cvičených opic"

Před několika lety v rozhovoru přiznala, že ona a její sestra byly v dětství jako cvičené opice. "Když se podívám na mé staré fotky, už se s nimi vůbec necítím spojena. Nikomu bych nepřála takovou výchovu, jakou jsme měly my," svěřila se.

Se sestrou však přes to všechno tvoří sehraný tým: "Myslím, že je opravdu důležité, že máte s kým mluvit, když přijde problém. Někdy musíme jedna druhou brzdit, jindy tlačit kupředu. Máme se neustále pod kontrolou. Je úžasné mít svou druhou polovičku."

V roce 2015 se Mary-Kate provdala za nevlastního bratra tehdejšího francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho. A všude tvrdí, že je nyní šťastná a spokojená...

PODÍVEJTE SE DO GALERIE NA SESTRY OLSENOVY, NEJSLAVNĚJŠÍ DVOJČATA SVĚTA:

Nejčtenější články