Close search

Sériová vražedkyně Juana Barraza: Zabíjela babičky, protože její matka byla alkoholička

Zdroj:

Nejdříve byla profesionální zápasnicí ve wrestlingu, poté profesionální sériovou vražedkyní. Mexičanka Juana Barraza se specializovala na staré ženy, které jí připomínaly matku - alkoholičku. Hrdelními zločiny prý chtěla chránit společnost.

Narodila se v malé vísce severně od hlavního města Mexico City v prosinci roku 1957. Matka alkoholička ji "vyměnila" za tři lahve piva s mužem, který ji měl ve své péči čtyři roky a opakovaně ji znásilňoval, z čehož vzešla dvě těhotenství a následné potraty (v jejích třinácti a šestnácti letech).

Od wrestlingu k vraždám

V letech 1995 až 2001 si Juana Barraza přivydělávala jako zápasnice ve wrestlingu, který je v Mexiku velmi populární mimo jiné i díky mnohdy až bizarním maskám, a také krádežemi. Když pověsila zápasnický kostým definitivně na hřebík, finanční situace se zhoršovala. Během pouhých tří let (2003 až 2005) zabila 38 lidí – nejdelší prodleva mezi dvěma vraždami (nepočítáme-li tu mezi první a druhou) nebyla nikdy delší než tři měsíce, naopak v dubnu roku 2005 během jediného týdne dokázala zabít hned čtyřikrát.

Většina obětí byly osamocené starší ženy ve věku 59 až 92 let, které nejprve zabila (nejčastěji udušením – zde se hodila zápasnická kvalifikace), a následně okradla. Vyšetřovatelům svými činy zamotala hlavu, protože vyprofilovali velmi inteligentního pachatele - muže, který je zřejmě vládním úředníkem a důvěru obětí si získává nabídkou sociálních programů či podobnými výhodami. Juana Barraza se nicméně za pracovnici sociální péče skutečně vydávala.

Kriminalisty mátla

Také její statná postava vyšetřovatele sváděla na scestí. Sice se objevily informace od svědků, že viděli na místě činu někoho v ženských šatech, ale podle postavy se domnívali, že se vrah převléká do ženských šatů, aby získal důvěru žen. Případně si kriminalisté mysleli, že hledají transvestitu. Klec spadla až v lednu 2006, kdy byla Juana Barraza zatčena v Mexico City při útěku z domu své poslední oběti, dvaaosmdesátileté ženy. Bývalá zápasnice ji uškrtila stetoskopem, který s sebou spolu s dalšími věcmi jako sociálními formuláři a kartami nosila pro získání věrohodnosti.

Motiv zločinů

Důvodem, proč vraždila, bylo trauma z dětství (některé oběti též zneužity) – staré ženy si spojovala se svojí věčně opilou matkou (de facto i pasačkou) a věřila, že společnosti dělá velkou službu tím, že ji těchto příživnic zbaví. Nakonec byla odsouzena k 759 letům vězení. Její psychologický profil ji popisoval jako chladnou psychopatku s narcistními sklony.

Její příběh inspiroval i televizní dramatiky, kteří v americké kriminální sérii Myšlenky zločince v 19. díle první série (s názvem Machismo) řádění sériové vražedkyně v Mexiku volně popsali.

PODÍVEJTE SE DO GALERIE NA MEXICKOU SÉRIOVOU VRAŽEDKYNI, KTERÁ SE SPECIALIZOVALA NA STARÉ ŽENY:

Nejčtenější články