Close search

Seriál Přátelé začala natáčet ještě jako panna: Lisa Kudrow čekala na své poprvé do 32 let

Archiv Zdroj: Archiv

Složitá, zvláštní, potrhlá volnomyšlenkářka, která má ráda esoteriku a duchovno. Živí se jako masérka a někdy i jako písničkářka. Měla několik románků a úletů, od policisty přes psychiatra až po ruského diplomata. Dokonce chodila se dvěma muži najednou. Taková je Phoebe Bufetová ze seriálu Přátelé. Zato její představitelka Lisa Kudrow (55) to má v životě úplně jinak…

Celým jménem Lisa Marie Diane Kudrow je americká televizní herečka a příležitostná modelka, která se narodila 30. července 1963 v Los Angeles v Kalifornii. Její matka Nedra pracovala v cestovní kanceláři a otec Lee byl lékař se specializací na bolesti hlavy. Když dokončila střední školu, začala studovat biologii na vysoké škole, aby mohla jít v otcových stopách. Následujících osm let pracovala na jeho klinice. A zpočátku to vůbec nevypadalo, že se stane televizní a filmovou hvězdou...

Zdravotnictví v první řadě

O herectví se Lisa sice zajímala už v dětství, ale kvůli kariéře ve zdravotnictví šlo stranou. Dostala se k němu úplnou náhodou. Komik Jon Lovitz, kamarád jejího bratra, jí dal nabídku, aby vystoupila v pořadu Saturday Night Live, kterou přijala. Od té doby si hraní zamilovala. Po získání prvních zkušeností se Lisa objevila jako komediální herečka v mnoha televizních rolích.

Její první větší role byla Uršula Bufetová v seriálu Jsem do tebe blázen. Právě tato role Lisu dovedla k hlavní roli identického dvojčete Uršuly - Phoebe - v seriálu Přátelé.

Chráněné panenství

Lisa se nikdy netajila tím, že si panenství schovávala až pro toho pravého. Čekala neuvěřitelných 32 let. Tím "panem božským" se stal Michel Stern - francouzský marketingový expert. V roce 1995 se vzali, mají spolu syna Juliana a jsou spolu dodnes.

Další zajímavosti nejen o Lise, ale i dalších hercích z Přátel, najdete v galerii!

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu