Close search

Šéf Facebooku si potrpí na soukromí: Miliardář Zuckerberg utrácí velké peníze za nová sídla

Instagram Zdroj: Instagram

Americký miliardář a CEO sociální sítě Facebook, Mark Zuckerberg, patří mezi nejbohatší lidi na světě. S majetkem okolo 74,5 miliardy dolarů (1,7 bilionu korun) si může dovolit skutečně velké investice do nemovitostí a v tomto roce si Zuckerberg pořídil rovnou dva sousedící domy u jezera Tahoe v hodnotě 59 milionů dolarů (1,3 miliardy korun). Zuckerberg tak vlastní hned několik nemovitostí na území USA. Kde ale miliardář se svojí rodinou žije?

CEO Facebooku se proslavil tím, že často kupuje ne jen jednu nemovitost, ale snaží se dostat do svého vlastnictví rovnou i další domy nebo pozemky, které jeho vytouženou nemovitost obklopují. Proč? Je zajímavé, že zakladatel sociální sítě, na které miliony lidí každý den zveřejňují často i citlivý obsah ze svých životů, si sám velmi potrpí na soukromí a chce ho dopřát i své rodině.

Soukromí v Palo Alto

Zuckerberg dlouhodobě žije se svojí ženou, Priscillou Chan a dvěma dětmi, v kalifornském městě Palo Alto, které je celkem oblíbené mezi technologickými magnáty, jelikož zde přebývá i šéf Applu, Tim Cook. Na rozdíl od Cooka, který žije v celkem skromném domě, má Zuckerberg ke svému obydlí mnohem náročnější požadavky. Za svůj dům s pěti ložnicemi, ve kterém s rodinou přebývá, sice utratil jenom 7 milionů dolarů (156 milionů korun), což je vzhledem k výši jeho majetku celkem skromný výběr. Ale dalších 45 milionů dolarů (1 miliarda korun) dal za přilehlé čtyři nemovitosti. Šéf Facebooku si totiž velmi potrpí na soukromí a chtěl mít jistotu, že nebude mít problémy s nepříjemnými nebo zvídavými sousedy.

Nákladné San Francisco

V tomto dalším slavném kalifornském městě vlastní miliardář více než 500 čtverečních metrů velký dům v místní prestižní čtvrti. Toto sídlo si Zuckerberg koupil v roce 2013 za 10 milionů dolarů (230 milionů korun), ale vzhledem k zastaralému stavu nemovitosti se CEO Facebooku musel pustit do renovace. Ta se ukázala být mnohem náročnější, než původně předpokládal a ve výsledku do svého domu investoval dalších 1,6 milionů dolarů (36 milionů korun).

Havajský ostrov

Zuckerberg si v roce 2014 rozšířil své portfolio nemovitostí o velkou část havajského ostrova, za kterou údajně utratil okolo 100 milionů dolarů (2,23 miliardy korun). Ostrov Kauai svému majiteli nabízí rozlehlé pláže i plantáže, Zuckerberg zde mimo jiné vlastní více jak 300 hektarů orné půdy. Podle odhadů by na tomto území ostrova bylo možné postavit okolo 80 domů, Zuckerberg zde ale plánuje pouze stavbu svého honosného sídla, jelikož se prý s manželkou rozhodli pro „ochranu přirozené krásy“ tohoto ostrova.

Jezero Tahoe

Nejnovějším přírůstkem do seznamu Zuckerbergových nemovitostí jsou dva sousedící domy na břehu jezera Tahoe, které se nachází na hranicích amerických států Kalifornie a Nevady. Miliardář si svá nová sídla pořídil ještě během loňské zimy a veškerou transakci provedl v tajnosti. Za své nové sousedící domy dohromady utratil 59 milionů dolarů (1,3 miliardy korun). První sídlo s názvem Brushwood Estate leží na pozemku o rozloze 2,5 hektaru a bylo vybudováno ve dvacátých letech 20. století. Další nemovitost, kterou Zuckerberg koupil, se jmenuje Carousel Estate a šéfa Facebooku přišla na 22 milionů dolarů (495 milionů korun). Tento dům svému majiteli nabídne osm ložnic a devět koupelen. Zatím není jasné, zda se miliardář rozhodne pro koupi i třetího domu, který se nachází v blízkosti jeho dvou nových sídel, nebo se spokojí se soukromím, které mu poskytují místní lesy.

NA SÍDLA MILIARDÁŘE SE PODÍVEJTE DO FOTOGALERIE:

Nejčtenější články