Close search

Náročné dny prince Harryho a Meghan: Královna se nezúčastní křtu jejich syna

Instagram Zdroj: Instagram

Velká Británie se připravuje na jednu z největších událostí léta. Prince Harryho a Meghan Markle za pár dnů čekají křtiny jejich prvorozeného syna Archieho Harrisona. Pár je však v posledních dnech terčem kritiky mimo jiné kvůli finančně náročné rekonstrukci jejich sídla.

 

Princ Harry a Meghan Markle zažívají několik měsíců po narození prvního potomka jednu změnu a převratnou událost za druhou. Od nákladné renovace jejich sídla přes neustále se měnící chůvy až po křtiny malého Archieho Harrisona, které proběhnou už tento týden.

Vévodové že Sussexu se přitom snaží dostát svému rozhodnutí vychovávat syna co nejdále od zájmu veřejnosti. Je to náročný úkol, protože Archie je ve středu pozornosti celé Velké Británie. Rodičům se přesto daří držet synův život v tajnosti. Dokonce i křtiny, které se konají ve Windsoru, budou zcela privátní událostí.

 

Křesťanský obřad, který se uskuteční ve windsorské kapli, kde byli pokřtěni princ Harry i princ William, nebude veřejnosti přístupný. Křtu se nezúčastní ani královna Alžběta II. Vévodové že Sussexu dokonce ještě oficiálně nesdělili ani jména kmotrů. Spekuluje se o takových osobnostech jako Amal Clooney nebo i Elton John.

Drahá renovace

Zdá se, že mladé rodiče potkává v poslední době jedna změna za druhou. Princ Harry a jeho manželka Meghan se nyní potýkají se silnou kritikou ze strany veřejnosti kvůli nákladné rekonstrukci sídla Frogmore Cottage. Tuto nemovitost darovala vévodům královna Alžběta II. Než se do sídla nastěhovali, muselo samozřejmě projít renovací. Až později se však ukázalo, nakolik nákladná byla.

Podle informací britských médií se částka za přestavbu Frogmore Cottage vyšplhala na 2,4 milionu liber (v přepočtu 67 milionů korun). Podobně vysoké číslo se nelíbí mnohým daňovým poplatníkům, z jejichž odvodů byla celá přestavba financována. Mladý pár tak nehledě na to, že prožívá šťastné rodinné období, musí čelit silné kritice kvůli okázalému hýření.

Mezi další nepříjemné situace, s nimiž se vévodové ze Sussexu potýkají, patří i skutečnost, že za krátkou dobu již vystřídali tři chůvy, které měly pečovat o jejich prvorozeného syna. Podrobnosti těchto událostí zatím nejsou známy. Neví se ani, zda chůvy odešly dobrovolně, nebo dostaly výpověď. Za poslední rok se ale Meghan Markle musela rozloučit s velkým počtem zaměstnanců - výpověď dali její asistenti, vedoucí ochranky i další obsluhující personál.

PODÍVEJTE SE DO GALERIE NA POSLEDNÍ POČINY PRINCE HARRYHO A MEGHAN MARKLE!

Nejčtenější články