Close search

Sbírka luxusních aut, letecké eskapády: Za co utrácejí nejmladší miliardáři světa?

Instagram.com Zdroj: Instagram.com

Kylie Jenner, nejmladší miliardářka světa, internetový mág John Collison, bohaté dědičky Andresenovy - není jim ještě ani třicet let a na bankovních kontech mají tolik, že už by nikdy nemuseli pracovat. Jak vypadá životní styl mladých miliardářů a za co dokáží utrácet obrovské peníze?

Peníze poskytují jistý druh svobody a možnost výběru. To ale není vše, co si nejmladší a nejbohatší miliardáři světa mohou dovolit. Zatímco většina jejich vrstevníků ve svých dvaceti letech teprve stojí na pomyslném startu dospělého života, úspěšní mladí boháči již mají budování kariéry za sebou a teď se věnují rozvoji svého byznysu, nebo si jednoduše užívají peněz.

Kylie Jenner, nejmladší miliardářka světa

Členka slavného televizního klanu Kardashian-Jenner byla americkým časopisem Forbes označena za nejmladší miliardářku na světě. Hodnota jejího majetku je odhadována na 1 miliardu dolarů (22,5 miliardy korun). Jenner (21) se také těší z titulu "self-made billionaire", tedy miliardáře, který bohatství a úspěchu dosáhl vlastními silami.

Tento termín je nicméně ve spojení s Kylie Jenner často kritizován, protože se proslavila hlavně díky působení v televizní show Keeping up with Kardashians, kde vystupovala celá její rodina. Kylie Jenner si před několika lety založila kosmetickou společnost Kylie Cosmetics a v roce 2015 vrhla na trhu svůj první produkt. Popularita a zájem o své výrobky Kylie Jenner podporuje pomocí sociálních sítí, kde ji jen na Instagramu sleduje přes 140 milionů lidí.

Kylie Jenner se také často zabývá placenou propagací cizích produktů na svých sociálních sítích, za což si účtuje 1 milion dolarů (22,5 milionu korun). Jenner se také může pochlubit bohatou sbírkou luxusních aut. V roce 2016 si za 12 milionů dolarů koupila luxusní sídlo v prestižní čtvrti Hidden Hills.

Bohaté dědičky Alexandra a Katharina Andresen

Sestry mají majetek v hodnotě 1,4 miliardy dolarů (31 miliard korun). Ten získaly, když jejich otec Johan H. Andresen na každou z nich převedl 42,2 procent své investiční firmy Ferd sídlící v norském Oslu. Obě sestry mají velmi podobný vkus i zájmy (možná i proto, že je od sebe dělí jen něco přes rok). Obě milují koně a věnují se jízdě, těchto čtyřnohých miláčků mají ve stájích hned několik a utrácejí nemalé peníze, aby o ně bylo postaráno.

Zatímco mladší Alexandra (22) si zajde na večírek stejně jako na táborák do lesa, její starší sestra Katharina (24) se zajímá o svět luxusní módy a utrácí velké peníze za luxusní kabelky značky Louis Vuitton, nebo hodinky Rolex v hodnotě alespoň devět tisíc dolarů. Tato mladá žena se nenechá omezovat pouze jednou značkou a utrácí tisíce dolarů za nejnovější oblečení a módní doplňky z produkce těch nejvěhlasnějších módních domů. Katharina sama sebe nazývá "závislou na botách", takže není divu, že velké sumy utrácí právě za ně.

Schopný podnikatel John Collison

Osmadvacetiletý Ir se může pochlubit majetkem v hodnotě 2,1 miliardu dolarů (47,25 miliardy korun), které si vydělal díky své společnosti Stripe. Když ještě studoval na Harvardu, založil s bratrem firmu zaměřenou na softwary, které umožňují společnostem provádět platby přes internet. Jakmile ale společnost začala vyžadovat více času, nechal školu a vrhl se do podnikání. Collison patří mezi velmi aktivní mladé lidi, protože se věnuje sportu, ale na rozdíl od většiny smrtelníků si může dovolit velmi neobvyklé záliby. Collison například létá s letadlem a za tři dny se mu podařilo v letounu překonat Atlantský oceán.

PODÍVEJTE SE DO GALERIE NA SOUKROMÝ ŽIVOT MILIARDÁŘŮ POD TŘICET:

Nejčtenější články