Close search

Saúdskoarabský princ prodává nemovitost v Los Angeles. Má 39 koupelen a věžičku pro personál

Redfin Zdroj: Redfin

Sídlo v kopcích nad Beverly Hills je součástí projektu, který zde vznikl koncem 80. let a vyznačuje se především tím, že se jedna nemovitost snažila velikostí překonat druhou.

Jedna z nejstřeženějších komunit v Los Angeles má tři hlídané vchody a bezpečnostní hlídky v nepřetržité pohotovosti. Tvoří ji asi 70 nemovitosti pověstných zejména velikostí.

Nejmenší z nich zabírá přibližně 750 metrů čtverečních, zatímco u té nejrozsáhlejší se zastavěná plocha odhaduje na 2800 metrů. A minimálně čtyři z nich patří různým členům saúdskoarabské královské rodiny.

Princ na odchodu

Dvaasedmdesátiletý saúdskoarabský princ Turki bin Nasser, respektive jeho zaměstnanci se řadu měsíců snažili nemovitost prodat mimo veřejný trh. Minimálně dvě nabídky, o kterých se zatím ví, ale nedopadly úspěšně. Proto se nyní objevuje na veřejnosti za 40 milionů dolarů (1 miliarda korun).

Královská rodina koupila pozemky na začátku 90. let a v roce 1995 si tady nechala postavit na míru dva domy. Podle fotografií z realitní kanceláře už jsou dávno vyklizené, protože zde kromě stavby a několika kusů nábytku nezůstalo v rozlehlých pokojích prakticky nic. Také trávník vykazuje známky zanedbání.

Nemovitost se rozprostírá na dvou hektarech, díky čemu je jedna z největších v okolí. Skládá se ze dvou pozemků, na kterých stojí dvě samostatná sídla. Dohromady je zastavěných 4000 metrů čtverečních, na nichž se ukrývá 22 ložnic a neuvěřitelných 39 koupelen.

Dům a jeho bráška

Větší z nemovitostí zabírá plochu 2500 metrů čtverečních, má 14 ložnic, 22 koupelen, garáž pro čtyři auta a spoustu dalšího místa pro parkování hostů. Masivní dvojité dveře se otevírají do velké vstupní galerie se dvěma schodišti a všude je spousta bílého mramoru a zlata.

Všechno je tady tak velké, že to po princově vystěhování vypadá jako v pustém skladu. Obrovský obývací pokoj, i když možná to byl taneční sál, má krb, dřevěné podlahy a francouzské dveře vedoucí do lodžie. Podobně nadrozměrná rodinná místnost nabízí prostor pro velkou rodinu. Ostatně, dvaasedmdesátiletý princ měl sedm dětí. K dispozici je také jídelna s na míru vyrobeným stolem, ke kterému se vejde 35 osob. Hlavní apartmán o rozloze 370 metrů čtverečních má dvě šatny, koupelny a opravdu obrovskou ložnici.

Samostatně stojící dům pro hosty o rozloze 1300 čtverečních metrů tvoří zmenšenou kopii hlavního domu, včetně designového řešení interiéru. Přiléhá k němu věžička s ubytováním pro zaměstnance.

Mezi hvězdnými sousedy jsou, kromě dalších členů saúdskoarabské královské rodiny, třeba Sofia Vergara, Mark Wahlberg, Rod Stewart, Denzel Washington, Sylvester Stallone nebo Eddie Murphy.

Na nemovitost prince Turkiho bin Nassera se můžete podívat i do GALERIE:

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu