Close search

Ruský oligarcha přestavěl školu na zámek Versailles: Jak vypadají luxusní interiéry, kde se učí děti?

Instagram Zdroj: Instagram

Ruský podnikatel a miliardář, Andrej Simanovsky, rozbouřil místní sociální sítě, když nechal obyčejnou základní školu ve městě Jekatěrinburg přestavět na luxusní zámek. Simanovsky totiž tuto instituci navštěvoval, když byl ještě chudým chlapcem z dělnické rodiny. Nyní se ale oligarcha rozhodl místním dětem a učitelům pomoci a rozpadající se školu zrekonstruoval. Tento kontroverzní dar ale vyvolal velmi protichůdné reakce veřejnosti.

Bývalý žák základní školy v Jekatěrinburgu se stal bohatým a úspěšným podnikatelem a rozhodl se škole, ve které studoval jako malý chlapec, udělat velkolepý dárek. Budova základní školy číslo 106, která se nijak zásadně nelišila od tisíců podobných institucí po celém Rusku, se nyní může pochlubit luxusními interiéry. Oligarcha Simanovsky ze své staré školy totiž udělal velkolepý zámek.

Ruské Versailles

Simanovsky se při výběru designu vnitřních prostorů nechal inspirovat luxusním vybavením francouzského zámku Versailles. Nynější oligarcha se totiž narodil do zcela obyčejné rodiny a na výstavbě této školy se v roce 1958 podílel i jeho vlastní otec. Zchátralá budova školy tak získala zcela nové vybavení a ne jen tak ledajaké. Mladí žáci se procházejí po chodbách plných světla, zrcadel, mramoru a pozlaceného nábytku.

Velký spor

Ruský miliardář svůj mecenášský čin vysvětlil tím, že si podle jeho názoru děti zaslouží hezké a bezpečné prostředí, ve kterém by mohly studovat. Tento čin se ale nesetkal pouze s pozitivními ohlasy. Část veřejnosti přepychové vybavení považovala za zbytečnost a začala vedení školy i oligarchu silně kritizovat. Podle odpůrců jsou totiž křišťálové lustry a pozlacené interiéry zbytečností, jelikož děti vše údajně zničí. Situace se postupem času vyhrotila natolik, že vedení města dokonce nabídlo, že část luxusní výzdoby odstraní.

Další část veřejnosti, místních influecerů a vedení školy se postavilo na stranu miliardáře a velkorysý dar zatím před kritiky obhájili. Ředitelka základní školy uvedla, že děti jsou za nové vybavení vděčné a že zatím k žádnému poškození luxusního interiéru nedošlo.

PODÍVEJTE SE NA LUXUSNÍ INTERIÉRY ŠKOLY V RUSKÉM MĚSTĚ JEKATĚRINBURG:

Nejčtenější články