Close search

Rozlučkové turné Eltona Johna mu přinese miliardy: Jaké jmění má legendární zpěvák a přítel zesnulé princezny Diany?

wikimedia Zdroj: wikimedia

Tento týden, během svého koncertu na Novém Zélandu, britský zpěvák Elton John přišel o hlas a následně musel svůj koncert ukončit, jelikož dále již nezvládl pokračovat ve vystoupení. I když autor mnoha legendárních písní patří mezi nejbohatší hudebníky, jelikož si díky své dlouholeté práci a populárním písním vydělal velké jmění, stále ve svých 72 letech koncertuje po světě. Jakým majetkem se může pochlubit legendární britský hudebník?

Autor slavných písní jako Candle in the wind nebo Rocket Man, během své dlouholeté kariéry uspořádal desítky koncertů a získal si miliony fanoušků po celém světě. Avšak nehledě na svůj vysoký věk, je stále zapáleným hudebníkem, který rád vystupuje na pódiu a za zvuku klavíru, na který sám hraje, naživo zpívá svým příznivcům. Nedávné vystoupení na Novém Zélandu musela ale hvězda nečekaně přerušit. Během jedné z písní totiž přišel o hlas a svým fanouškům se musel omluvit a odejít ze scény. Ukázalo se, že zpěvák trpěl lehčím zápalem plic, kvůli kterému ho trápil kašel nebo bolest na hrudi. Od svých příznivců si ale vysloužil podporu a bouřlivý potlesk.

Těžké začátky

Avšak kariéra slavného zpěváka nezačínala nijak úspěšně. Elton John několik let zpíval po klubech, dělal nahrávky a psal písně, aniž by dosáhl jakékoliv slávy. S postupem času si ale našel cestu k srdcím posluchačů a skoro ze dne na den se z něj stala hvězda.

Přesto dnes Elton John patří mezi nejlépe placené hudebníky na světě. Jen v roce 2018 si vydělal 46 milionů dolarů (1 miliarda korun), čímž se stal podle amerického magazínu Forbes 57. nejlépe vydělávající celebritou na světě. V roce 2014 televizní stanice CNN Business zařadila britského hudebníka mezi 10 nejbohatších muzikantů na světě, jelikož celková hodnota jeho majetku se odhaduje mezi 450 a 500 miliony dolary (10,13 - 11,3 miliardy korun).

Filmová tvorba

I když se Elton John proslavil díky své hudbě, není pouze zpěvákem. Jeho populární melodie se objevují i ve slavných filmech a díky tomu sdílí zlatou sošku Oscara i Zlatý glóbus s textařem Timem Riceem za nejlepší hudbu k písni "Can you feel the love tonight" ze slavného animovaného filmu Lví král z roku 1994. Jeho další nedávné spojení s filmovým světem představovala producentská spolupráce na snímku Rocketman, který popisoval právě život a kariéru tohoto legendárního zpěváka.

Elton John uvedl, že chtěl poskytnout svým fanouškům detailní pohled do své minulosti, i když se jednalo o užívání drog a velmi aktivní sexuální život. A díky úspěchu tohoto snímku má Elton John také pravděpodobně velkou část zisku.

Rozlučkové turné

Po dokončení svého rozlučkového turné podle všeho uznávaný autor písní plánuje i nadále pokračovat ve své práci. I když oznámil, že toto turné bude poslední, mělo by i přesto trvat okolo tří let a nabídnout 300 koncertů po celém světě. Jenom prodej vstupenek by měl organizátorům přinést okolo 400 milionů dolarů (9 miliard korun). V loňském roce si ale už tak zpěvák díky svým koncertům přišel na částku 84 milionů dolarů (1,9 miliardy korun).

Po konci turné se ale zpěvák nechystá do žádného důchodu, má údajně v plánu spolupráci s divadelní produkcí na slavné Broadwayi a připravuje také svoji první autobiografii.

Nejčtenější články