Close search

Romantické vztahy na pracovišti: Které slavné páry se poznaly v zaměstnání?

wikimedia Zdroj: wikimedia

Romantické vztahy na pracovišti bývají celkem kontroverzním tématem. Nejde se jim úplně vyhnout a mnozí zaměstnavatelé je neradi vidí, ale zakázat je nemohou. Nebo ano? Některé americké firmy se o to sice v poslední době pokoušejí, ale nelze ignorovat, že kromě bolehlavu pro zaměstnavatele, může romance na pracovišti vést k dlouhotrvajícímu vztahu.

Zaměstnanci stráví v práci téměř třetinu života, proto se nelze divit, že ve své společnosti potkají člověka, ke kterému si vytvoří vřelé city. Některé pracovní romance vyústily ve slavná a pevná manželství, jiné bohužel tak šťastný konec neměly.

Barack a Michelle Obama

Na pracovišti se v mládí potkali i bývalý americký prezident, Barack Obama, se svojí chotí. Michelle Obama začala pracovat pro právnickou společnost Sidley Austin LLP v roce 1988, o rok později tam nastoupil na juniorskou pozici Barack Obama. Michelle sice nebyla jeho nadřízenou, ale když se mladí lidé poznali blíže, tak spolu po nějaké době začali chodit. Když Obamovi nabídli pozici na plný úvazek, tak ji odmítl a řekl svému nadřízenému, že Michelle odejde s ním, protože plánují svatbu. V roce 1992 se vzali.

Bill a Melinda Gates

Jeden z nejbohatších lidí na světě, Bill Gates, poznal svoji životní lásku také na pracovišti a to dokonce ve společnosti, kterou sám založil. Jeho nynější žena, Melinda Gates, po své promoci v roce 1987 nastoupila na pozici produktové manažerky do Microsoftu. Později spolu Bill a Melinda začali randit a v roce 1994 se vzali. Melinda pracovala pro Microsoft v době jejich seznámení, zásnub i po svatbě. Později společnost opustila, aby se zaměřila na výchovu dětí a filantropickou činnost.

Jeff a MacKenzie Bezos

Také nynější nejbohatší muž na světě a zakladatel internetového gigantu, Jeff Bezos, poznal svoji budoucí ženu MacKenzie v práci. Budoucí manželé se poprvé potkali na přijímacím pohovoru, který vedl Jeff, když se MacKenzie ucházela o pozici. V newyorském fondu D.E. Shaw, kde oba pracovali, měli kanceláře hned vedle sebe a MacKenzie v rozhovoru z roku 2013 uvedla, že se zamilovala do Jeffova charakteristického smíchu, který slýchávala. Bezos si vzal MacKenzie v roce 1993 a krátce nato novomanželé opustili dobře placenou práci, aby se naplno začali věnovat rozvoji společnosti Amazon. V letošním roce se ale dvojice rozvedla kvůli Jeffově nevěře a nyní již bývalí manželé se dohodli na finančním vyrovnání, které z MacKenzie udělalo jednu z nejbohatších žen na světě.

Bill Clinton a Monica Lewinsky

Titul nejslavnějšího a zároveň nechvalně proslulého pracovního vztahu nejspíše patří bývalému americkému prezidentovi, Billu Clintonovi, a bývalé stážistce, Monice Lewinsky. Mladá pomocnice započala svoji práci v Bílém domě v roce 1995 a ten samý rok začal i její román s bývalým prezidentem, který trval více jak dva roky, než se o něm v roce 1998 veřejnost dozvěděla. V rozhovoru pro Vanity Fair v roce 2014 Lewinsky uvedla, že Clinton sice využil své vysoké pozice, přesto jejich román považovala za vztah. Problémy podle ní začaly až ve chvíli, kdy se ji z celé situace snažili obvinit, aby ochránili prezidentovu reputaci.

KTERÉ SLAVNÉ PÁRY SE POZNALY V PRÁCI, ZJISTÍTE VE FOTOGALERII:

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu