Close search

Romantická večeře i vážná promluva: Předejít rozvodu se dá. Musíte se ale snažit oba

Pixabay Zdroj: Pixabay

Až 50% manželství končí rozvodem. Tak zní oficiální statistiky. Je otázkou, čím to je, že je v České republice rozvodovost tak vysoká. Možná se jen prostě málo snažíme.

Růžové brýle odložte včas

Z počátku vztahu má člověk logicky růžové brýle na očích. Někdy je nezvládne odložit ani tehdy, když už je čas. Po svatbě potom zjistíte, že ten koho máte doma, není úplně ten pravý. To ale neznamená, že se musíte hned rozvádět. Vzpomeňte si na období zamilovanosti a vybavte si společné chvilky, které jste si v tu chvíli považovali. Láska mezi vámi byla. Jen se ale postupem času vytratila.

Váš vztah ale po letech nemusíte hodit do koše jen proto, že vám přestal klapat. Způsobů, jak vyřešit drobnou či větší krizi je spousta. Jediné, co je pro záchranu podstatné, je snaha obou zúčastněných stran. Partnery vždy stmelí pravidelný sex. I když se vám do něho po letitém soužití nechce, přinuťte se. Uvidíte, že časem se vám to začne líbit a vztah se vám o sto procent zlepší.

Komunikace jako základ vztahu

Mluvte o vašich problémech. V tiché domácnosti toho moc nevyřešíte. Až když půjdete s pravdou ven a přiznáte co vás trápí, můžete začít na vašem vztahu pracovat. Kromě sexu je tedy nesmírně důležitá komunikace. Další, co vztah zabíjí, je rutina. Dejte vale všedním dnům a vezměte svojí drahou polovičku na dovolenou. Hllavně neberte děti, pokud je máte.

Vyvarujte se stereotypu

Dělejte neočekávané věci. Jedna dovolená nestačí. Dohodněte se s manželem, že budete chodit na pravidelné večeře. Trapného ticha se nebojte. Ona se konverzace nějak vyvrbí. Hlavně neseďte doma před televizí. Tam si toho moc neřeknete.

Pečujte o sebe

Pamatujete, jak jste si před každým rande s panem božským dávala tak záležet, že jste na místo určení dorazila o hodinu později? Přistupujte k tomu stejně jako kdysi. Každý muž ocení, když se o sebe žena stará, nehledě na to, že se po vás bude otáčet okolí. To bude vašeho milého motivovat. Neuškodí udělat velkou čistku oblečení a vyhodit stare spodní prádlo, protože už je přeci čas na nové.

Nejčtenější články