Close search

Spisovatelka Danielle Steelová byla vdaná pětkrát: Jednoho manžela jí zavřeli, další bral drogy

pinterest.com Zdroj: pinterest.com

Danielle Steelová patří mezi nejprodávanější spisovatelky romantických románů na světě. Ve svých knihách zúročila hodně i z vlastního života a jistě i svého přístupu k mužům. Byla totiž pětkrát vdaná. Zatímco v televizi dnes vysílají další z jejích fiktivních příběhů o lásce, přinášíme reálný příběh Danielle, kam se vedle lásky vešla i drogová závislost nebo sebevražda bývalého manžela.

První svatba v osmnácti

Americká spisovatelka, celým jménem Danielle Fernandes Dominique Schueleinová-Steelová se narodila v bohaté rodině 14. srpna 1947.

Její otec, John Stulein Steell je jedním z potomků zakladatelů pivovaru Löwenbräu Beer, matka Câmara Stone Reis je dcerou portugalského diplomata. Své dětství tak prožila Steelová ve Francii. Tam jí její rodiče dopřáli spoustu společenského života. Již jako malá chodila na večírky se známými lidmi. Vše, co pochytila, si pečlivě zaznamenávala a už jako dívka psala své první texty. Nejčastěji šlo, jak jinak než o romantické povídky o lásce.

Když jí bylo 18 let, tak se poprvé vdala. Jejím vyvoleným byl francouzský bankéř Claude Eric Lazard. Ten ji velmi podporoval a mladá Daniella brzy po svatbě začala psát svůj první rukopis. Tehdy to ovšem ještě bylo takříkajíc do šuplíku.

Po narození dcery Beatrix se Steelová stala reklamní textařkou. Její vtipné a trefné slogany tak zapůsobily na jednoho jejího klienta, že ji povzbuzoval, aby svá díla začala vydávat. Po devíti letech její manželství zkrachovalo a teprve sedmadvacetiletá Steelová vydala svou prvotinu Cesta domů.

Cesta domů a odtud do vězení

Za druhého manžela Dannyho Zugeldera se vdala ve vězení. Tehdy k tomu v rozhovoru pro Vanity Fair řekla: „Všichni ho dopředu odsoudili. Ale já vím, jaký Danny je a že nic z toho, z čeho je viněný, nespáchal. Je to ten nejlaskavější muž, jakého vůbec znám…”

Bohužel, navzdory proklamacím, manželství záhy skončilo a Danny byl odsouzen za několik znásilnění. Spisovatelku to zlomilo. Útěchu našla v náručí třetího manžela Williama Totha. Bohužel ten byl už v době svatby závislý na heroinu a ani jeho láska ke Steelové ho strašného zlozvyku nemohla zbavit. Ačkoli mu Steelová porodila syna Nicholase, manželství po dvou letech skončilo a spisovatelka se o svých pocitech vypsala, jak jinak než do svého dalšího románu. Nikoho asi nepřekvapí,  že hlavním hrdinou románu Remembrance je muž závislý na heroinu.

Osudový muž na čtvrtý pokus?

V roce 1981 Daniella potkala asi největší lásku svého života. Po čtvrté se vdala za obchodníka s vínem Johna Trainu. Ten adoptoval jejího syna Nicholase a Daniella zase adoptovala jeho děti Trevora a Todda. Spolu pak měl pár dalších pět dětí. Již v době jejich manželství se stala Steelová nejprodávanější autorkou knih s ženskou tématikou. V roce 1989 se pak dostala do Guinnessovy knihy rekordů za nejdelší setrvání v seznamu nejprodávanějších románů v historii. Bohužel v době manželství ji rovněž potkal velký skandál.

V roce 1993 Steelová zažalovala spisovatelku, která ve svém románu chtěla spekulovat, že otcem syna Steelové byl místo současného manžela Trainy její bývalý William Toth navzdory faktu, že záznamy o adopci v Kalifornii nepodléhají zveřejnění. Soudce vynesl velmi neobvyklý verdikt. Nařídil, aby bylo trestní stíhání zastaveno a okolnosti případu udrženy v tajnosti. Tento verdikt byl později změněn Nejvyšším soudem Kalifornie, který s ohledem na popularitu Steelové došel k závěru, že adopce jejího syna nepodléhá soukromí a že zmíněný román může být vydán. Do té doby žádné z dětí, které měla s Trainou, o adopci Nicholase nevědělo. Nepříjemná událost pak měla za následek rozpad manželství. Po rozvodu svou hořkou zkušenost Danielle promítla do románu Malice, který pojednává o šťastném manželství zničeném poté, co se bulvární tisk dozvěděl o minulosti manželky.

Sebevražda manžela a pátá svatba

V roce 1997 bývalý manžel John Traina spáchal sebevraždu, trpěl totiž bipolární poruchou, bral drogy a vleklá soudní pře mu také nedodala. Nicméně Steelová svého muže milovala i po rozvodu. Svědčí o tom román His bright and light, který věnovala životě i smrti kdysi milovaného muže.

Zatím posledním manželem slavné spisovatelky byl finančník ze Silicon Valley Tom Perkins, kterého si Steelová vzala ve stejném roce, co její bývalý muž spáchal sebevraždu. Ani poslední manželství ale nepřežilo více než dva roky.

„S Tomem jsem se hodně nasmála, život s ním je veselý. Ale já už potřebuji trochu oddychu,“ glosovala spisovatelka hořký konec svého pátého manželství.

Po letech strávených každodenním psaním si Steelová dopřála oddych i v profesním životě. Od roku 2003 je majitelkou umělecké galerie v San Francisku.  A v roce 2006 vytvořila pro značku Elizabeth Arden svůj vlastní parfém s prozaickým názvem Danielle.

PODÍVEJTE SE DO GALERIE NA FOTO ZE ŽIVOTA SPISOVATELKY.

Nejčtenější články