Close search

Robbie Williams si kvůli úzkosti myslel, že má koronavirus. Může se to stát i vám?

Showpix.cz Zdroj: Showpix.cz

Robbie Williams říká, že medializované informace ohledně viru Covid-19 natolik „přiživily“ jeho úzkost, až si myslel, že má stejné příznaky.

Nežijeme v jednoduché době. Ze všech stran se valí někdy téměř apokalyptické informace o tom, co všechno pandemie koronaviru způsobí a informace o příznacích onemocnění se občas různí. Respektive jsou někdy natolik vágní, až myšlenka, že to má, může napadnout leckoho.

Robbie panikaří

Šestačtyřicetiletý zpěvák na svém podcastu (Staying) At Home With The Williamses, respektive (Zůstat) Doma s Williamsovými, uvedl, že se musel od rodiny izolovat na hotelu. Odstěhoval se za roh poté, co mu bylo doporučeno, aby se nevrátil domů, když přicestoval ze zahraničí.

Podle Williamse psychický útok přicházející z médií a skutečnost, že nemohl vidět svojí rodinu, přiživily jeho úzkost a to způsobilo, že pocítil nastupující příznaky koronaviru.

Začal jsem panikařit a začal jsem se bát. V dobách těžké paniky a starostí jsem se octl v situaci, kdy je potřeba rozbít nouzové sklo," říká zpěvák. V jeho případě rozbití nouzového skla vypadalo tak, že padl v hotelovém pokoji na kolena začal se modlit.

Minulost v hlavě

Zpěvák dlouhá léta bojoval s depresemi, závislostí na alkoholu a dalších návykových látkách. To všechno jsou důsledky enormní zátěže, která na něho byla kladena, když v devadesátých letech patřil ke slavné chlapecké skupině Take That. Dnes je jediný její člen, jehož kariéra pokračuje naplno a možná je ještě úspěšnější. Zdraví ale stále nemá v pořádku.

Pro Williamse představují podcasty únik, něco, co ho rozptýlí a umožní mu zapomenout na situaci, v níž se nachází. A v průběhu své dobrovolné izolace od rodiny si denně prý až šest hodin čmáral různé obrázky, aby to vydržel.

Moje mysl není místo, kam byste měli jít bez dozoru dospělého,“ dodává zpěvák, který nakonec koronavirus neměl.

Williams se octl v situaci, kterou zažívají miliony lidí po celém světě. Není jasné, proč nevyhledal odbornou pomoc a zůstal na to sám. Rozhodně ale vždy pomáhá mluvit, zejména se svými nejbližšími. Člověk získá zpátky půdu pod nohama a může se racionálněji podívat na to, jestli má opravdové příznaky koronaviru, nebo si to jenom namlouvá.

Zdroj: rte.ie

Nejčtenější články