Close search

Říjen plný knížek. Máme pro vás pět tipů na to, jak příjemně strávit podzimní večery

pixabay Zdroj: pixabay

Jste fanoušci knížek, milujete čtení a rádi byste se zúčastnili autogramiád svých oblíbených autorů nebo křtů nových knih? V průběhu měsíce října budete mít jedinečnou šanci navštívit knižní akce, kde se budete moci potkat se zajímavými osobnostmi. Knihkupectví Dobrovský na Václavském náměstí si pro veřejnost připravilo pět zajímavých akcí, které stojí za to navštívit.

MARTIN KODÝDEK v úterý 9. 10. 2018

Druhé úterý v říjnu bude patřit křtu knihy Makléř od Martina Kodýdka. Ta vychází jako první a dosud jediná kniha z pražské burzy a autor v ní těží ze svých vlastních zkušeností z burzovního prostředí. Příběh vás zavede do světa „českých vlků z Wall Street“. Hlavní hrdina je obyčejný mladík z Valašska, který od dětství snil o úspěchu a velké kariéře. Když se však po vysoké škole dostane do prestižní burzovní firmy, poznává, že svět financí je plný strachu a chamtivosti. Knihu pokřtí Jindřich Holčák ze společnosti Patria Finance a David Kuboň z Wood&Company.

KDE: literární kavárna Knihy Dobrovský, Václavské náměstí 22, Praha

KDY: v úterý 9. 10. od 17:00 hodin

 

VÁCLAV UPÍR KREJČÍ, RADIM UZEL a REGINA RÁZLOVÁ v úterý 16. 10. 2018

V úterý 16. října představí známý herec a bavič Václav Upír Krejčí svou autobiografickou knihu Šťastné hororové mládí, v níž bez servítek líčí své zážitky z mládí. Dozvíte se, koho celý život miluje a má za boha a koho nenávidí. Především vás ale autor překvapí svou pravdomluvností, otevřeností i talentem pro situační humor a pointu. Celou akci bude moderovat herečka Eva Decastelo. Knihu přijdou podpořit také její kmotři – sexuolog Radim Uzel a herečka Regina Rázlová.

KDE: literární kavárna Knihy Dobrovský, Václavské náměstí 22, Praha

KDY: v úterý 16. 10. od 16:30 hodin

 

DANIEL ŠMÍD ve středu 17. 10. 2018

Ve středu 17. října si přijďte poslechnout Dobrý rozhovor s autorem knih pro děti Danielem Šmídem. Jeho nejnovější kniha nese název Planeta ETK-017 a vypráví o vesmírném dobrodružství Helenky a Viktora. Ti vyráží na galaktickou výpravu, kde půjde i o záchranu planety Země.

KDE: knižní kavárna Knihy Dobrovský, Václavské náměstí 22, Praha

KDY: ve středu 17. 10. od 16:00 hodin

 

VÁCLAV ŠOREL v pátek 19. 10. 2018

Přijďte si poslechnout Dobrý rozhovor s Václavem Šorelem k jeho nové knize Vzpoura mozků Odysseus. V pátek 19. října představí třetí díl komiksové série Vzpoura mozků, jejíž první příběhy vycházely v letech 1977–1979 v časopise ABC mladých techniků a přírodovědců. V 80. letech pak dvojice Šorel-Kobík navázala pokračováním Galaxia. Nyní vychází třetí díl s názvem Odysseus. Kresby se ujal Jiří Petráček, také dlouholetý spolupracovník Václava Šorela.

KDE: knižní kavárna Knihy Dobrovský, Václavské náměstí 22, Praha

KDY: v pátek 19. 10. od 17:00 hodin

 

JAKUB LUDVÍK ve středu 31. 10. 2018

Jméno Jakub Ludvík musí být povědomé snad každému, kdo se někdy zajímal o portrétní fotografii. Jakub Ludvík je přední český portrétní fotograf, který měl možnost fotit snad všechny české a i některé zahraniční osobnosti. V polovině října vychází kniha Jakub Ludvík – Fotograf duší a my máme tu čest pozvat vás na setkání a autogramiádu tohoto geniálního fotografa, která se uskuteční ve středu 31. října v literární kavárně na Václavském náměstí.

KDE: literární kavárna Knihy Dobrovský, Václavské náměstí 22, Praha

KDY: ve středu 31. 10. od 17:00 hodin

Nejčtenější články