Close search

Rihanna je nejbohatší zpěvačkou na světě: Jak rodačka z Barbadosu dokázala zbohatnout?

Instagram Zdroj: Instagram

Celosvětově proslulá zpěvačka Rihanna patří mezi nejúspěšnější umělkyně v hudebním průmyslu. Rihanna nedávno oslavila teprve své dvaatřicáté narozeniny a už se může pochlubit majetkem přesahujícím 600 milionů dolarů (13,5 miliardy korun). Jak se rodačce z Barbadosu podařilo dosáhnout takového jmění a čím si ještě přivydělává kromě vystupování na pódiu?

Hollywoodská hvězda Rihanna se nyní může pyšnit nejenom statusem hudební celebrity, které se daří vyprodávat světová turné a lákat na své koncerty miliony fanoušků, ale také tím, že se z ní postupem času stala velmi úspěšná podnikatelka. Rihanna se v posledních letech totiž kromě hudby věnuje i módnímu průmyslu a investuje své finance do nemovitostí. Jak se jí ale povedlo za pouhý rok zvýšit svůj majetek z odhadovaných 210 milionů dolarů (4,7 miliardy korun) na 600 milionů dolarů (13,5 miliardy korun)?

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený badgalriri (@badgalriri),

Hudba jako únik

Rihanna je nejenom slavnou zpěvačkou, ale také úspěšnou podnikatelkou, která investuje svůj čas a peníze do různých průmyslových odvětví. Její hudební příběh se ale začal psát v roce 2003, kdy v Barbadosu ve věku pouhých 15 let potkala producenta Evana Rogerse. Rihanna uváděla, že muzikou se zabývala již od dětství, jelikož se roky snažila uniknout z depresí a problémů násilného rodinného prostředí. Rogers ji přivedl do společnosti Def Jam, kterou vlastní hudební producent a miliardář Jay-Z. Rihanně se povedlo podepsat s firmou smlouvu a následně se její debutový singl "Pon de Replay"  stal okamžitým hitem, který odstartoval její hudební kariéru.

Úspěšná zpěvačka

Zpěvačka vydávala jeden úspěšný singl za druhým a množství jejích fanoušků neustále rostlo. Velké finanční příjmy jí také přinesla její úspěšná celosvětová turné. Jedním z takových nejvydělenějších počinů bylo turné Diamonds World Tour v roce 2013, které na vstupenkách vydělalo více než 140 milionů dolarů (2,7 miliardy korun). V roce 2016 se její hudební skladby těšily velké popularitě a tak Rihanna prodala více než 60 milionů alb a více než 215 milionů digitálních verzí svých písní. V tomto roce také údajně vydělala 22,3 milionu dolarů (535 milionů dolarů) pouze za prodej svých hudebních počinů a 7,6 milionu dolarů (182 milionů dolarů) za streamování. Rihanně přispívají do kasičky i zisky z filmového průmyslu, zpěvačka totiž spolupracovala na filmech jako Konečně doma, Annie a Debbie a její parťačky.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený badgalriri (@badgalriri),

Podnikatelka na plný úvazek

Rihanna velice dobře vydělává také díky reklamní propagaci produktů. Například smlouva se společností Samsung jí vynesla 25 milionů dolarů (550 milionů korun). Hudební průmysl a reklama ale nejsou jediné oblasti, ve kterých se zpěvačka proslavila. Hollywoodská celebrita například navrhla kolekce pro značky jako Armani a River Island, spolupracuje se značkou MAC a další dohody uzavřela s firmami jako Dior nebo Cover Girl. Působila také jako kreativní ředitelka pro sportovní značku Puma a kromě toho se věnuje i spolupráci na vytváření parfémů. V průběhu let vydala 11 vůní, kdy její debutový parfém Reb'l Fleur udělal tržby kolem 80 milionů dolarů (1,8 miliardy korun).

Největší zisk jí ale zajišťuje její úspěšné partnerství s módním gigantem, francouzskou společností LVMH, která se zaměřuje na prodej luxusního zboží. Společnost vlastní většinový podíl slavné značky Fenty, kterou zaštiťuje Rihanna. Značka nabízí vše od oblečení, vůní, obuvi, různých doplňků a šperků. V roce 2019 přinesla značka Fenty Rihanně minimálně 62 milionů dolarů (1,4 miliardy korun).

Drahé nemovitosti

Rihanna kromě módního průmyslu investuje také do nemovitostí. Zpěvačka vlastní několik luxusních sídel v Los Angeles, Hollywood Hills nebo i ve West Hollywoodu, která se snaží prodat nebo je pronajímá. Samotná zpěvačka se poslední rok zdržovala převážně v Londýně, kde si pronajímala sedmipokojovou rezidenci za 20 tisíc dolarů měsíčně (450 tisíc korun).

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený badgalriri (@badgalriri),

Luxusní dovolené

Když slavná zpěvačka nepracuje, tak si rozhodně dopřává zasloužený odpočinek, za který se nebojí pořádně utrácet. Rihanna často cestuje na slavné a luxusní destinace v Itálii, Francii, nebo Honolulu. Často také navštěvuje svůj rodný Barbados, kde tráví část léta. Velice ráda odpočívá na jachtách a v roce 2011 si například pronajala plavidlo na Francouzské riviéře, které ji vyšlo na 300 tisíc dolarů (6,6 milionu korun) za týden.

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu