Close search

Lady Diana: Získala si celý svět, ale psychická nevyrovnanost a nepřijetí královské rodiny ji provázely celý život

Facebook

Znal ji celý svět, byla krásná navenek, ale obrovskou krásu skrývala také uvnitř. Měla pochopení pro každého člověka bez rozdílu národnosti, náboženství či barvy pleti. Přestože pocházela z aristokratické rodiny, potýkala se celé manželství s princem Charlesem s nepřijetím a nepochopením ze strany královské rodiny.

Nešťastné dětství

Diana Frances Spencerová se narodila 1. července 1961 do aristokratické rodiny Spencerů. Dětství neměla příliš šťastné. Její otec matku občas bil a Diana bývávala těmto incidentům přítomna. Sama vzpomínala, že vídala matku často plakat. V rodině Spencerových chyběla stabilita, chůvy se u dětí střídaly příliš často a malá Diana si k nikomu nevytvořila hlubší citový vztah. Když bylo Dianě 16, začal na jejich sídlo Althorp jezdit princ Charles a budoucí princezny si všiml. Charlesovi bylo tehdy 29 a cítil tlak ze strany rodiny i veřejnosti, že by se už měl oženit. Diana se do Charlese zamilovala, i když dle jejích slov necítila mezi nimi zpočátku žádnou fyzickou přitažlivost.

Svatba jako formalita

V Dianiných 19 letech se za Charlese provdala, a tím pro ni začal boj o přežití. Zájem médií o její osobu prudce vzrostl, což bylo pro dívku, která dosud pracovala jako učitelka ve školce, nevídané. Brzy po svatbě otěhotněla. Celé těhotenství ji provázely nevolnosti a začaly se projevovat neshody s manželem. Brzy pochopila, že svatba s ní byla pro Charlese pouze formalita a že ve skutečnosti miluje Camillu Parkerovou. Diana byla pouze obětním beránkem, měla mu porodit následníky trůnu a plnit své povinnosti jako princezna z Walesu.

Bulimie

Už před svatbou princezna začala trpět bulimií, která se postupem času stala nekontrolovatelnou. Diana byla čím dál hubenější a psychicky labilnější. Oporu v královské rodině bohužel nikdy nenašla. Několikrát se jí udělalo nevolno i na veřejnosti, vše se ale vždy zametlo pod koberec. Diana cítila, že se řítí do záhuby. Také se několikrát pokusila o sebevraždu.

Manželství v troskách

Diana si myslela, že se život s Charlesem po narození Williama změní. Zpočátku se Charlesovi život s miminkem líbil, ale zanedlouho bylo vše zase ve starých kolejích. Diana byla často s miminkem sama, provázely ji deprese doplněné o stále silnější bulimii. Krátce po narození prince Harryho šlo manželství s Charlesem ještě více z kopce. Princezně bylo dáváno za vinu, že manželství skončilo následkem její bulimie, což ale Diana vnímala jako velkou křivdu.

Život zasvětila charitě

Diana si řekla dost a začala život pod palbou médií přetvářet ve svůj prospěch. Už se nenechala drancovat a začala se naplno věnovat charitativní činnosti. Lidé po celém světě ji vnímali jako druhou matku Terezu. Diana byla pokorná, nezištná a milovala lidi. Po nějaké době se zamilovala do filmového producenta Dodiho Al Fayeda, kterého si chtěla vzít. Společná budoucnost se však nekonala. Život jim oběma ukončila 31. srpna 1997 v Paříži dopravní nehoda, když řidič auta, ve kterém seděli, narazil v tunelu do betonového sloupu.

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu