Close search

Queen v novém podání. Maorové přezpívali Bohemian Rhapsody

YouTube

Novozélandští Maorové se rozhodli uchvátit svět nejen svým bojovým tancem, který proslavili rugbisté, ale také svojí verzí legendární písně skupiny Queen. Hudební uskupení složené z mužů i žen nazpívalo populární píseň Bohemian Rhapsody. Jejich provedení uchvátilo internet a rychle si získalo tisíce příznivců.

Soubor Hātea Kapa Haka zazpíval Bohemian Rhapsody na festivalu ve Wellingtonu. Pro vystoupení na stadionu Westpac Stadium přeložili píseň skupiny Queen do vlastního jazyka. A jejich snažení návštěvníci vskutku ocenili.

Píseň Bohemian Rhapsody se řadí mezi největší hity britské skupiny Queen. Originální nahrávka vznikla v roce 1975 jako součást alba A Night at the Opera. V roce 2018 byl tvorbě této rockové hudební formace posvěcen film, který rovněž nesl název Bohemian Rhapsody. 

Snímek se dočkal velmi pozitivního ohlasu u diváků. I když natáčení provázela řada problému a dokonce záměna režiséra. Ve chvíli, kdy byla natočena větší část filmu, dostal původní režisér Bryan Singer výpověď a film dotáhl dokonce až režisér Dexter Fletcher. 

Nehledě na tyto nepříjemnosti se filmový počin může pyšnit velkou návštěvností. Kritici sice už v hodnocení byli trochu shovívavější, přesto snímek získal řadu ocenění. Na předávání Oscarů proměnil pět nominací ve čtyři zlaté sošky. Jednu z nich si odnesl za hlavní mužský herecký výkon i Rami Malek, který ztvárnil uznávaného zpěváka Freddieho Mercuryho.

Nejčtenější články