Close search

Leží zde brutální vrah prostitutky i sarajevský atentátník. Z fotek Bohnického hřbitova vás bude mrazit

archiv

Bohnický hřbitov vznikl v roce 1909 a leží tam především chovanci bohnické psychiatrické léčebny, tzn., že je zde přes čtyři a půl tisíce hrobů. Přinášíme vám autentické fotografie z místa, které je údajně nejděsivějším místem v celé Evropě.

Leží zde „slavní“ vrazi

Na bohnické hřbitově leží mj. i legendy, například Gabrielo Princip, což  byl bosenskosrbský politický aktivista, který 28. června 1914 v Sarajevu spáchal atentát na následníka rakousko-uherského trůnu Františka Ferdinanda d’Este a jeho manželku Žofii Chotkovou.

Je tam pochován údajně i vrah Otýlie Vranské, což byla slovenská prostitutka žijící v Praze, která se 1. září 1933 stala obětí brutální vraždy. Její rozčtvrcené tělo bylo odesláno ve dvou kufrech vlaky do Bratislavy a Košic. Tento zločin je pokládán za nejznámější neobjasněnou vraždu v dějinách české kriminalistiky.  

Místo chátrá

Poslední nebožtík dorazil na hřbitov na konci šedesátých let. Od té doby hřbitov chátrá a to i s pomocí návštěvníků, kteří tam rozhodně nechodí truchlit.

Jelikož se hřbitov přes padesát let nepoužívá, ztratilo se tam spoustu věcí. Kříže lidé rozkradli a prodali je do železa, pomníčky zase skončily na stavbách, jako materiál na schody. Na hřbitov už dávno nechodí lidé truchlit, ale z bohnického hřbitova se stalo místo, kam chodí zvláštní skupinky lidí provádět různé satanské rituály.

Hřbitov si změny nepřeje

Jiří Vítek, který se o bohnický hřbitov stará a snaží se ho rekultivovat tvrdí, že tvář hřbitova měnit nechce, poněvadž si to ani sám hřbitov nepřeje. Nechce proto upravovat chodníčky, dodávat nové lavičky. Z toho až mrazí. Spousta odhodlaných a nebojácných lidí, kteří hřbitov navštívili vypovídá, že přítomná atmosféra z nich vysála energii, začali pociťovat nevysvětlitelné bolesti a zlobila je elektronika.

Toto tajemné místo, které se nachází zrovna na našem území je prý nejděsivějším místem v Evropě. Divné zvuky a místa, kde vás mrazí můžete pocítit na vlastní kůži, stačí se jít podívat na hřbitov v Bohnicích nebo absolvovat noční prohlídku s průvodcem.

 

Nejčtenější články