Close search

Reflexologie: Vylečte se přes chodidla a zbavte se jednou provždy bolesti

Pixabay Zdroj: Pixabay

Slyšeli jste někdy o reflexologie? Jedná se o jednu z nejpopulárnějších forem přírodní léčby, která vám pomocí bodů na našich chodidlech uleví od bolesti. Takže pokud vás neustále pobolívá hlava, jste ve stresu nebo třeba trpíte premenstruačním syndromem, určitě ji neváhejte vyzkoušet.

Reflexologie se často zaměňuje s klasickou čínskou medicínou. U obou technik je důležitá správná stimulace bodů na chodidlech. Tím dáte svému tělu signál k samoléčení. Rozdíl je, že u reflexologie jednotlivé body na jen nemačkáte, ale pracuje se speciální masážní technikou.

Tuto masážní metodu znovuobjevil v 19. století MUDr. William Fitzgerald z USA. Objevil, že pro reflexní masáž jsou nejlepší body na chodidlech. Ale celkové staří této metody se odhaduje až na 5 000 let.

Reflexologie vychází z map, které obsahují reflexní zóny odpovídající jednotlivým částem těla a orgánům. Pomůže vám téměř s čímkoliv. Od úzkosti k relaxaci i ke snížení stresu. Zbavíte se premenstruačního syndromu, bolesti hlavy, ušních poruch i roztroušené sklerózy. 

Reflexní body se nacházejí nejenom na chodidlech, ale i na uších, očích, klíčních kostech, rukou, nebo předloktí. Ale na chodidlech jsou body nejcitlivější a mají tedy největší účinek. Naše chodidla jsou jako dokonalá mikromapa našeho těla. Každý bod je spojen s určitým orgánem.

Pro zajímavost, pokud dáte chodidla vnitřními hranami k sobě, vznikne vám obrys vaší postavy, který je pro každého člověka naprosto odlišný. Dokonce lze podle něj určit umístění jednotlivých tělesných systémů, orgánů, kostí a svalů.

Takže pokud máte některý z výše uvedených problémů, neváhejte si zajít na reflexní masáž. Masáží konkrétních míst lze problémy zmírnit nebo je úplně odstranit. Můžete se tak zbavit bolesti, celým vaším tělem se rozproudí energie a budete se rázem cítit šťastnější a vyrovnanější. 

Nejčtenější články