Close search

Řecký ráj bez aut: Ostrov Hydra je jako z jiné doby, jezdí tu jen na oslech a koních

Unsplash Zdroj: Unsplash

Hydra na první vypadá jako spousta dalších malebných řeckých ostrovů. Jednou věcí se ale přeci jenom liší, tou je místní doprava. CNN píše, že auta tu prostě nenajdete...

Přestože jméno Hydra svádí k řecké mytologii, kde byla bájným monstrem, napůl žena a napůl had, nestvůra s neustále dorůstajícími hlavami, ostrov je klidný a působí jako malý ráj. Není divu, že okouzluje spoustu umělců a v 60. letech minulého století zde žil i kanadský písničkář Leonard Cohen.


Ostrovní ráj bez aut

Když vystoupíte z trajektu a dorazíte do přístavu Hydra, který je srdcem ostrova, čekají vás podle CNN malí koníci. Elegantně se proplétají dlážděnými ulicemi a nikam nespěchají. Může za to i fakt, že úzké a strmé uličky nejsou moc vhodné pro auta.

Zákaz vjezdu motorových vozidel (kromě hasičských a popelářských vozů a sanitek) je zakotven v místní legislativě. Žije zde asi 2 500 lidí, kteří se po ostrově pohybují pomocí mul, oslů a malých koní. Hydra je ostrov, který vás skutečně vezme zpátky v čase. Protože tu nejsou žádná auta, život všech je o něco klidnější,“ vysvětluje Harriet Jarman, která pronajímá koně turistům.

Harriet přišla na ostrov před 24 lety na dovolenou s maminkou a okamžitě ji okouzlil natolik, že se sem rozhodla přestěhovat. Když o dekádu později dorazila hospodářská krize, hrozilo, že bude muset prodat svého koně. Nechtěla se ho vzdát, tak zkusila organizovat jízdy na koni. A dnes pronajímá dvanáct těchto ušlechtilých zvířat...

Zdroje informací:
Wikipedia.org: Hydra (island)
Edition.cnn.com: Hydra: The Greek island of calm where cars are banned and time stands still

Nejčtenější články