Close search

Recept na křečové žíly: Postačí vám pouze tři ingredience

pixabay Zdroj: pixabay

Křečové žíly trápí sedm z deseti lidí, nevyhýbají se ani mladým ženám nebo mužům. Proti nim zde bojovat různými způsoby. Než ale začnete zvažovat invazivní zákrok, vyzkoušejte nějakou dobu používat zázračný balzám jenom ze tří ingrediencí, který už pomohl řadě mužů a žen.

Co jsou křečové žíly

Křečové žíly jsou chronickým onemocněním dolních končetin. Jsou způsobeny poruchou cesty žilní krve zpět k srdci. Během této cesty musí žíly bojovat s gravitací – zdravé žíly jsou vybaveny tak, aby zabraňovaly zpětnému toku krve, nezdravé žíly to nedokážou. V první fázi prosvítají skrze kůží rozšířené namodralé žíly. Pokud není včas zahájena léčba, problém postupuje a žíly začínají být stále nápadnější, vystupují na povrch a začínají vytvářet uzly.

Trpí jimi ženy i muži

V Evropě je výskyt křečových žil poměrně vysoký. Častěji jimi trpí ženy. Čísla uvádějí, že 50 až 60 procent žen z dospělé populace na varixy trpí. V případě mužů jde o 20 až 30 procent dospělé populace. Častější vznik u žen je dáván do souvislosti s těhotenstvím a s hormonálními změnami doprovázejícími nejen těhotenství, ale i menopauzu. Oba tyto životní úseky žen jsou považovány za rizikový faktor. Progesteron, což je ženský pohlavní hormon, způsobuje právě rozšíření žil.

Síla česneku

Na to, abyste dokázali vyléčit křečové žíly, se musíte nejprve zbavit zánětů. Jedním z nejlepších přírodních protizánětlivých látek je česnek. Ten představuje i výborný prostředek k léčbě zánětů žil. Nemůžete ho však aplikovat přímo, neboť je velmi koncentrovaný a po styku s pokožkou by ji mohl podráždit.

Je proto třeba jej smíchat s jinými surovinami. Vhodné suroviny jsou takové, které ho jednak zředí a jednak budou obsahovat další prospěšné vitamíny a minerály, které napomohou hojivému a regeneračnímu procesu.

Zázračný balzám

Na balzám proti křečovým žilám budete potřebovat: 5 stroužků česneku, 2 polívkové lžíce olivového oleje, čerstvě vymačkanou šťávu z dvou až tří pomerančů.

Postup: Stroužky česneku najemno namačkejte, aby pustily šťávu, česnek poté smíchejte s olejem a pomerančovou šťávou. Směs umístěte do uzavíratelné nádoby a nechte ji odstát v lednici 12h. Hodinu před aplikací vytáhněte balzám z ledničky. Po hodině ho dobře promíchejte, aby se jednotlivé složky dostaly do celého objemu.

Naberte na konečky prstů pár kapek balzámu krouživými pohyby jej netřete na postižená místa. Ta pak překryjte kuchyňskou fólií a ještě si vezměte teplé kalhoty. Balzám nechte takto působit 30 minut. Kúru opakujte každý den až do zlepšení zdravotního stavu. Balzám po dvou dnech vyrobte vždy nový.

Po nějaké době uvidíte zlepšení, záněty žil i viditelné křečové žíly se dají na ústup.

 

Nejčtenější články