Close search

Jak si žije realitní magnát Donald Trump? Interiéry ve zlatě a mramoru

Archiv Zdroj: Archiv

Americký prezident Donald Trump stále patří mezi realitní magnáty. Majetek jeho společností se odhaduje na více než 2 miliardy dolarů a sám Trump vlastní jen na realitním trhu nemovitosti v hodnotě přes 122 milionů dolarů. Trump Tower v New Yorku, s interiérem v mramoru a zlatě, je přitom pouze jedním z mnoha jeho sídel.

Než se Donald Trump stal prezidentem USA, byl neméně slavným realitním magnátem. Nedařilo se mu ve všem, ale vždy se dokázal postavit zpět na vlastní nohy. Jeho společnost nyní podle odhadů časopisu Forbes vlastní přes 2 miliardy dolarů (45 miliard korun) v luxusních nemovitostech, které se nacházejí ve městech jako Washington D.C., New York, Chicago nebo San Francisco. Sám prezident si na svůj majetek také nemůže stěžovat.

Americký prezident nyní údajně vlastní 8 nemovitostí, jejichž cena se odhaduje na 122 milionů dolarů (2,75 miliardy korun). Celkový majetek Trumpa může přesahovat dokonce částku 3,1 miliardy dolarů (70 miliard korun). Trumpova sídla se nacházejí ve třech různých amerických státech a na Karibských ostrovech.

Slavný Trump Tower v New Yorku

Asi nejznámějším sídlem prezidentovy rodiny, tedy kromě Bílého domu, je jejich newyorský penthouse v Trump Tower, do kterého měli lidé možnost nahlédnout prostřednictvím médií. Penthouse, který má prý více než 3 tisíce metrů čtverečních, je znám svým okázalým designem. Výjimkou v interiéru není ani skutečný mramor nebo 24karátové zlato.

Sídlo má tři patra, jedno patří Trumpovu nejmladšímu synovi Barronovi. Na designu se podílel slavný návrhář Angelo Donghia, který pracoval pro zpěvačku Dianu Ross i Ralpha Laurena. Cena tohoto penthouse se odhaduje na 57 milionů dolarů (1,28 miliardy korun).

Venkovské sídlo Seven Springs

Když má Trumpova rodina chuť užít si pobyt v přírodě, může vyrazit do více než 3,5 tisíce metrů čtverečních velkého sídla Seven Springs, které leží v Bedfordu.

Nemovitost, která se nachází 75 kilometrů od New Yorku, nabízí svým majitelům 86 hektarů půdy, 60 pokojů vyzdobených mramorem, 12 koupelen a dva domy, ve kterých žije personál. Sídlo se také pyšní vnitřním bazénem i vlastním bowlingem. Hodnota sídla se odhaduje na 24 milionů dolarů (540 milionů korun).

"Zimní Bílý dům"

Americký prezident a jeho rodina také vlastní několik domů v Palm Beach na Floridě. Celková hodnota nemovitostí se pohybuje okolo 25 milionů dolarů (563 milionů korun). Některé z nich se nacházejí kolem sídla Mar-a-Lago, které vlastní Trumpova organizace.

Honosná nemovitost Mar-a-Lago má neuvěřitelných 128 pokojů a leží přímo na floridském pobřeží s výhledem na Atlantský oceán. Trump ji koupil v roce 1985 jako zimní rezidenci. Později sídlo přebudoval na soukromý klub. Dnes zde s oblibou tráví čas i jako prezident, sám  rezidenci označil za zimní Bílý dům.

PROHLÉDNĚTE SI SÍDLA TRUMPA VE FOTOGALERII:

Nejčtenější články