Close search

Rachel měla hrát Monika! Zajímavosti o seriálu Přátelé, který slaví výročí

Archiv Zdroj: Archiv

Seriál Přátelé, který se začal natáčet před pětadvaceti lety, znají asi všichni. Vysílal se ve více než stovce zemí po celém světě a údajně je velmi pravděpodobné, že v každém okamžiku bude někde na světě vysílaný. Co ale diváci prostřednictvím televizních obrazovek nevidí, je zákulisí natáčení a zajímavosti, které se před kameru nedostaly. Seznamte se některými...

Seriál Přátelé je jeden z nejúspěšnějších počinů televize NBS. Jeho tvůrci - producenti Marta Kaufmann a David Crane - vsadili na potřeštěnou šestici kamarádů, kteří společně procházejí životem. Prvotní názvy sitcomu byly Insomnia Cafe, Six of One... ale nakonec zvítězili prostě The Friends, tedy Přátelé. Natáčelo se v kalifornských studiích Warner Bros, a úspěch byl nebývalý! Všech deset sezón Přátel se dostalo do první desítky nejlepších televizních seriálů, a závěrečný díl celé série sledovalo v květnu 2004 téměř 53 milionů amerických diváků! 

Smích i za kamerou

To, že se herci při natáčení velmi dobře bavili, je neoddiskutovatelný fakt. Koneckonců, protagonisté rádi vzpomínají na některé z nejsměšnějších momentů. V jedné z epizod sedmé řady například můžete vidět Rachel (herečka Jennifer Aniston), jak se - a to ve scénáři nebylo - doslova řeže smíchy při pohledu na Phoebe (Lisa Kudrow), která "zpívá" během toho, jak Ross (David Schwimmer) hraje na dudy. David Schwimmer zase říká, že když se Rachel, Ross a Chandler snažili v jednom dílu dostat pohovku nahoru po schodech, byl to ten "nejnevyčerpatelnější" smích, jaký kdy zažil.

A to, že Courteney Cox (Monica) měla hrát původně roli Rachel, ale po přečtení scénáře si vybrala raději postavu Moniky, jste věděli? Další zajímavosti najdete v galerii. Podívejte se!

Nejčtenější články