Close search

Spoléháte na to, že úzkosti samy odezní? Riskujete! Mohou totiž dokonce přerůst ve vážné choroby

Pixabay

Úzkostný stav je vždy výsledkem několika faktorů. Svoji roli mají geny, ale také výchova a životní styl. Každý jedinec má různou odolnost vůči stresu a jakmile stres překročí určitou hranici, dostaví se problémy, třeba v podobě úzkostí. Tím však vše teprve začíná...

Lidský organismus má mimořádnou regenerační schopnost a disponuje mnoha mechanismy pro udržení přirozené rovnováhy. Právě rovnováha je klíčem ke zdraví. Člověk většinou pociťuje nerovnováhu, třeba právě v podobě úzkostí. Intuitivně si uvědomuje, že je něco špatně, avšak chybí vůle něco změnit. Pokud je organismus v dlouhodobé nerovnováze, dříve či později však zákonitě musí přijít něco zásadního, třeba vážná nemoc.

Hrajete mrtvého brouka?

Strkáte hlavu do písku místo toho, abyste se k problémům postavili čelem? To se nevyplácí, ani v případě, že půjde o úzkosti. Pokud se neobjevují příliš často, nejsou příliš intenzivní, odezní bez následků a neomezují vás v běžném životě, opravdu není co řešit.

Postavte se úzkostem čelem!

Úzkosti jsou základním projevem úzkostných poruch. Mezi zdravím a psychologickou poruchou neexistuje pevná hranice, porucha často přichází pozvolna, postupně omezuje člověka v běžném životě a může skončit až sociální izolací. Kvůli doprovodným tělesným projevům nezřídka ústí až v závažná tělesná onemocnění. To vše jsou důvody, proč úzkosti nenechat tak a třeba i vyhledat odbornou pomoc. Pokud jde o úzkostné poruchy, léčba vždy spočívá především v odborné psychoterapii.

Vyhledejte odborníka

Spouštěčem úzkostí může být téměř cokoliv. Člověk si sám chce pomoct tak, že se snaží vyhýbat situacím, které mohou vyvolat úzkost. Jde však o únik, který čas problém ještě prohlubuje. Člověk totiž ztrácí sebejistotu a narůstají jeho obavy ze situací, které nedokáže zvládnout. Domácí řešení proto není to pravé.

S pomocí odborníka se naopak postižený dostává pod povrch úzkostí. Hledá skutečné příčiny, aby se svých potíží a strachu zbavil jednou pro vždy. Tím získá i sebejistotu a posílí odolnost vůči stresové zátěži, které se dnes vyhnout prostě nedá.

ÚZKOSTI POPISUJE I NAŠE FOTOGALERIE:

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu