Close search

Psi mají dobrý vliv na lidské zdraví. Jak pomáhají svým páníčkům?

Pixabay Zdroj: Pixabay

Domácí mazlíček přináší svým majitelům nejenom radost, ale také jim může vylepšit zdraví. Ukázalo se, že psi mají velice pozitivní vliv na své milující páníčky. Pomáhají také předcházet různým srdečným chorobám a celkově zlepšují fyzickou kondici svého majitele.

Nehledě na to, že vás čtyřnohý parťák může občas pěkně potrávit, jeho přínos pro vaše zdraví je obrovský. Psi totiž pomáhají snížit možnost výskytu srdečních nemocí. Podle švédské studie, které se zúčastnilo 3,4 milionu lidí ve věku od 40 do 80 let, se ukázalo, že počet úmrtí zapříčiněný srdečním selháním je u majitelů psů o 23 procent nižší.

Lepší zdraví nemají ale majitelé čtyřnohých mazlíčků zadarmo. Jejich lepší fyzická kondice je ovlivněna pravidelným pohybem na čerstvém vzduchu. Takže venčení pejska za každého počasí, i když je venku zima, nebo déšť, má nakonec své výhody.

Psi také ochraňují své majitele před špatnými psychickými stavy. Jejich přítomnost odvádí pozornost od negativních pocitů a zabraňuje projevům deprese a stresu. Tyto faktory také ovlivňují projevy srdečních nemocí nebo vysokého tlaku.

Přítomnost čtyřnohého přítele má prokazatelně kladné účinky na lidské zdraví. Nehledě na všechny starosti, které takový chlupatý parťák dokáže svému majiteli přichystat. Nakonec pes asi opravdu bude nejlepším přítelem člověka.

Nejčtenější články