Close search

První společná dovolená: Na co se připravit, abyste se v ráji nerozešli?

Pixabay Zdroj: Pixabay

Vyrazit na první společnou dovolenou může pro pár znamenat zlomový okamžik. Existují pouze dva možné scénáře, jak takový výlet může dopadnout. A pokud chcete svůj vztah udržet i po společně stráveném odpočinku, je lepší se na dovolenou připravit.

Sice se to na první pohled nezdá, ale první společná dovolená může skrývat jednu nástrahu za druhou. Pár se totiž poprvé na delší dobu odjede z míst, která dobře zná a kde má zajetou určitou rutinu. Na novém místě i v cizí zemi bude ale pár muset nejspíš řešit nečekané situace, nebo dokonce i problémy. Abyste si ale nepřidělávali zbytečné starosti, zkuste se dopředu s partnerem domluvit na svých představách o dovolené.

Ujasněte si plány

Pro někoho dovolená znamená povalování se na pláži s knihou nebo koktejlem, pro jiného je to dobrodružné lezení po skalách. Ujistěte se, že předtím než s partnerem vyrazíte někam za rekreací, že znáte potřeby a očekávání toho druhého. Koneckonců i když pojedete do stejné destinace, nemusíte spolu trávit každou volnou minutu. Pokud se vaše představy o skvělé dovolené velmi liší, můžete si udělat každý chvilku pro sebe a věnovat se v té době činnostem, které vás zajímají.

Když se ale rozhodnete, že přece jenom chcete spolu na dovolené prožít každou chvíli, domluvte se na společných aktivitách, které vás budou bavit oba. Také se vždy vyplatí uchýlit ke kompromisu a jeden den vyrazit na túru a ten druhý si odpočinout na pláži.

Reálná očekávání

První společná dovolená nemusí být katastrofou. Většinou si pár společné chvíle dokáže užívat, přesto by partneři měli myslet na to, že legrace netrvá věčně a i během dovolená přijdou chvíle, kdy se můžete třeba nudit. Než tedy vyrazíte se svým milovaným pryč, určitě vám pomůže se dopředu připravit na to, že se během dovolené mohou objevit třeba problémy, které budete muset řešit. Pokud tedy budete mít příliš velká očekávání a budete se těšit, jak vše proběhne „perfektně“, pak můžete být zklamaní a na sebe s partnerem naštvaní.

Pokud vás ale během cesty potkají nějaké starosti, určitě si nezoufejte. Partneři totiž většinou už po několika dnech zjistí, že už vyčerpali veškerá témata, o kterých spolu mohli mluvit. Dívejte se na svět pozitivně a zjistíte, že neočekávané situace vám mohou dokonce prospět, protože přinesou nová témata k diskusi.

Rozdělte si plánování

Jsou sice lidé, kteří rádi mají všechno pod kontrolou a nikomu jinému moc nedůvěřují, v případě plánování dovolené by si ale partneři měli rozdělit úlohy. Zatímco výběr destinace by měl být společnou činností, organizaci dílčích prvků by si měli partneři rozdělit. Pokud jeden z partnerů se bude věnovat ubytování a sestavování rozpočtu, druhý si může vzít na starost plánování výletu, nebo pronájem auta. Každý z partnerů pak bude zodpovědný za organizaci společné rekreace.

Vždy je ale důležité si pamatovat, že na dovolenou si jedete odpočinout a že na novém a neznámém místě vás chtě nechte potkají nějaké starosti. Není proto potřeba se kvůli nic hádat nebo dělat unáhlené závěry. Společná dovolená je vždy hlavně o mezilidských vztazích, takže pokud k sobě s partnerem budete tolerantní a nebudete se bát kompromisů, žádné neočekávané situace vám společné chvíle nepokazí.

Nejčtenější články