Close search

První milování s novým partnerem: Jak dlouho čekat, než mu dovolíte něco víc?

Pixabay.com Zdroj: Pixabay.com

Na tuto otázku vlastně neexistuje univerzální odpověď. Každý má jinak nastavenou čekací dobu a kolikrát, i když jsme si předem řekli, že: „Dnes tedy rozhodně ne!“, se situace může nečekaně změnit a pak skončíte u něj v posteli ani nevíte jak. Pravou chvíli pro slavnostní okamžik ovlivňuje nespočet faktorů. Znáte se s dotyčným dlouho, nebo je to poprvé, co se vidíte? Co si o mně bude myslet, když se s ním teď/příště (ne)vyspím? Co si o mně budou myslet moje kamarádky? Co si o sobě budu myslet já?

Poslední tři otázky vám nesmyslně zamotají hlavu. Prvním krokem ke zdravému sebevědomí a odhodlání rozhodovat se sama je: nemyslet na to, co si řeknou ostatní. Je to váš život, vaše rozhodnutí, vaše pocity. Pokud byste se celou dobu měla řídit a omezovat tím, co si o vás pomyslí okolí a tenhle a tamten – nebudete spokojená ani sebejistá nikdy. Už nejste v mateřské školce, aby za vás rozhodovala paní učitelka nebo rodiče. Užívejte si tu svobodu, že si sama můžete vybrat, co uděláte.

Podlamují se vám z fešáka naproti u stolu kolena? Nechte je, ať se zlomí.

Navrhl, že si můžete dát sklenku vína u něj doma? Pomozte mu trochu vyprázdnit vinotéku.

Cítíte se dobře? Zapomeňte na „co by kdyby“ a poslechněte SVOU hlavu. Rozhodně nedělejte nedostupnou, když ho už od začátku svlékáte očima. Nebuďte drzá, když máte srdce až v krku. Kroutíte si konečky vlasů, a přesto si v hlavě říkáte, že dneska budete spát doma. Sama. Touha a rozum se ve vás perou, matou vás, matou jeho.


 

Nehrajte na něj žádné hry, později by se vám to mohlo vymstít. Muži nechtějí ženy, u kterých si nejsou jistí, jestli se chovají přirozeně, nebo jestli na ně stále šijí boudy. Pokud jste nerozhodná, počkejte, až si třeba půjde odskočit na toaletu a váš mozek na chvíli přestane hrát divadélko. Nadechněte se a uvědomte si, jestli vám za to doopravdy stojí. Přehrajte si prozatímní pro a proti. A telefon mějte vypnutý. Za prvé to nevypadá dobře, když se vrátí, než ho stihnete uklidit – bude to vypadat, že se nudíte. Za druhé si řekne, že jste slepice, protože o průběhu vašeho randíčka píšete holkám do skupiny na Facebooku. Za třetí, i holky ve skupině můžou počkat, protože – opět jsme u toho – na rande jste vy, ne ony a to, co byste jim v průběhu napsala, hned okomentují a vysypou na vás hromadu rad, co se dočetly v časáku. Což si váš mozek, chtě nechtě, podvědomě uloží a později, aniž byste to zaregistrovala, to vytáhne.

Žijete jen jednou a je to váš život. Nenechte si ho řídit ostatními a když máte možnost se sama rozhodnout, nepromarněte ji. Zapomeňte na lidi kolem sebe a použijte vlastní hlavu, instinkt a intuici. Jestliže je to vašeho srdce šampión, tak je jedno, jestli „na prvním rande nebo šestém“. Průzkumy ukazují různé názory. U rande číslo 1, 2, 3, 4, ani 5 nebyla převažující většina názoru, kdy se protějšku podvolit. A jestli je to doopravdy „Pan Božský“, celý vesmír se spojí, abyste byli spolu. Vy mu s tím musíte jen trochu napomoci tím, že se nebudete bát udělat vlastní rozhodnutí a žít svůj život podle sebe.

Nejčtenější články