Close search

První dojem rozhoduje: Chyby, které vám jej zkazí během jedné minuty

Pixabay.com Zdroj: Pixabay.com

Mnoho událostí v životě neopakovatelných a bohužel k těmto speciálním okamžikům patří i první dojem. Když se pokazí, není možnost jej napravit. Studie prokázaly, že člověk má přibližně 30 sekund k tomu, aby si na vás druhá strana vytvořila názor. Jak tento čas nepromrhat?

Základní pravidla etikety

Než otevřete pusu a představíte se, je několik důležitých kroků, které by se měly dodržet za všech okolností. Přijít na schůzku o pět minut pozdě? Nemyslitelné. Pozdní příchod = hrozný první dojem. To stejné platí i pro dress code. Vždy zvolte takový outfit, který je dostatečně reprezentativní vzhledem k důležitosti situace.  A můžeme pokračovat dále - volit vhodný slovník, chovat se podle společenských pravidel. Jednoduše nezapomínejte na slušné chování a nenechte ego mluvit za vás.

Leklá ryba

S prvním kontaktem zpravidla přichází i potřesení rukou. A nic není horšího, než když vám člověk podá ruku, ze které máte pocit, že vám uplave. Jakmile se představujete, ujistěte se, že vaše dlaň není nepříjemně vlhká a stisk je dostatečně silný, ale v žádném případě agresivní. Stisk by měl trvat maximálně dvě vteřiny. Ruku v žádném případě nepodávejte v sedě!

Ale ne, tady něco nehraje!

Taky máte občas pocit, že u člověka, se kterým mluvíte, něco nehraje? Vysvětlení je jednodušší, než se může zdát. Pravděpodobně jeho/její řeč nekoresponduje s tím, co vypouští z úst. Řeč těla toho na vás bohužel/bohudík prozradí mnohem více, než byste (ne)chtěli. Přehnané gestikulování, vyhýbání se očnímu kontaktu, shrbené záda - tyto všechny drobnosti dokáží zkazit první dojem.

Zjistěte, čím na první pohled naopak zaujmout! Pokračujte ve čtení ve FOTOGALERII:

 

 

 

 

 

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu