Close search

Proslulá sériová vražedkyně Belle Gunness: Umíral jí jeden manžel za druhým

Archiv Zdroj: Archiv

Belle Gunness se narodila v Norsku, čemuž odpovídala také její seversky statná postava – 180 cm a 90 kg. Přestože se jedná o jednu z nejznámějších sériových vražedkyň historie, která má na kontě mezi čtrnácti a čtyřiceti obětmi, nebyla nikdy potrestána.

Belle Gunnes se narodila 11. 11. 1859 v norském Selbu pod jménem Brynhild Paulsdatter Storset. Než se v roce 1883 přestěhovala do Spojených států, vedla zřejmě naprosto normální život. Je zajímavé, že svoji temnou stránku rozvinula až po příjezdu do USA.

Zřejmě první obětí se stal Bellin první manžel Mads Sorensen, kterého si vzala roku 1884. Při dvou požárech přišli o společnou cukrárnu i dům, za které inkasovali platbu od pojišťovny. Dne 30. července 1890 zaúřadovala „náhoda“, když její manžel zemřel na krvácení do mozku přesně v den, kdy mu jedna životní pojistka o půlnoci měla vypršet a současně předchozí půlnoci nabyla účinnosti pojistka druhá. A tak si Belle Gunness přišla na pořádný balík 5 000 dolarů (při přepočtu kurzu a započtení inflace téměř tři a čtvrt milionu korun).

„Nešťastné náhody“ se opakovaly i nadále – její další manžel Peter Gunness zemřel osm měsíců po svatbě na zranění lebky poté, kdy se „pro něco natahoval na vysokou polici a spadl mu na hlavu mlýnek na maso“ (tedy alespoň podle verze čerstvé vícenásobné vdovy).

Životnost jejích partnerů byla příliš krátká, a proto si je začala hledat přes inzeráty v místních novinách (v době sociálních sítí by se zřejmě snížila ještě hloub přímo úměrně tomu, jak by vzrostla nabídka nových). Jediným přeživším přítelem byl George Anderson.

Předstírala vlastní smrt

Temná stránka jejího života byla odhalena při požáru jejich domu v Indianě v dubnu roku 1908, kdy bylo v troskách nalezeno bezhlavé tělo ženy (původně se soudilo, že patří Belle, ale pravděpodobně svoji smrt fingovala a uprchla) a jejích tří dětí. Díky dalšímu průzkumu pak byly postupně nalezeny ostatky dalších minimálně jednácti lidí.

Její spolupachatel a (přese všechno, čeho byl svědkem, i ctitel) Ray Lamphere, který zakopával těla obětí na jejím pozemku, byl v listopadu téhož roku odsouzen za žhářství. U výslechu přiznal, že jej o založení požáru domu s mrtvolami požádala paní Gunnessová s tím, aby mohla uprchnout (bratr jedné z obětí totiž začal slídit v okolí jejího domu a ona zřejmě dostala strach, aby nebyla odhalena).

Proč vraždila?

Belle Gunness nebyla nikdy dopadena a tedy za své zločiny ani potrestána. Na závěr ještě zmínka o motivu – tradovalo se, že začala vraždit poté, kdy jako těhotná šla na tancovačku, na které ji napadl nějaký muž a ona následkem ran do břicha potratila. Tuto hypotézu však již stěží někdo ověří.

PODÍVEJTE SE DO GALERIE NA VRAŽEDKYNI BELLE GUNNES, KTERÁ MĚLA SPADENO NA MUŽE:

Nejčtenější články