Close search

Promiskuitní či na vdávání? Prsteníček dokáže o ženách prozradit mnohé

unsplash.com Zdroj: unsplash.com

Ženy jsou poměrně snadno prohlédnutelné. Nejen, že toho o sobě hodně řeknou, ale mnohé prozradí i jejich prsteníček. Možná i víc, že by si myslely.

1. Prsteníček je delší než ukazováček. Je to způsobeno během prenatálního vývoje častějším působením mužskému hormonu testosteronu.  

Vytrvalostní aktivity

Vyšší testosteron v těle matky během těhotenství dodává ženám sílu a ony tak levou zadní zvítězí třeba v maratonu.

Logické úlohy

Rubikova kostka vám nedělá vůbec problémy a celkově všechny dovednosti související s prostorovou představivostí. Carl Pintzka, výzkumník z NTNU se zabýval vlivem testosteronu na ženskou orientaci v 3D prostoru. Některým z účastnic dal pár kapek testosteronu nebo placeba. A právě tyto ženy vyřešily všechny úlohy lépe než zbylé účastnice.

Promiskuita

Studie publikovaná v časopisu Biology Letters uvádí, že promiskuita je častější u žen, které ještě v děloze častěji přišly do styku s testosteronem.

Náklonnost k ženám.

Máte prsteníček své ruky o mnoho delší než ukazováček? Pak je nejspíš vaše homosexualita potvrzenou. Aspoň to tvrdí odborníci z Kalifornské univerzity v Berkley. Zkoumali na 720 mužů a žen. Ženy, které přiznaly svou sexuální orientaci, měly ukazovák výrazně kratší než prsteníček.

2. Prsteníček i ukazováček jsou přibližně stejně dlouhé. Majitelé takových prstů se v děloze těšili častějšímu působení ženkých hormonů. 

Monogamie

Podle většiny evolučních biologů ženy preferují jednoho stálého partnera, protože jejich děti mají větší šanci na přežití.

Brilantní paměť

Nízký vliv testosteronu má také svá pozitiva. Velká mozková kapacita určitě není k zahození.

Deprese a úzkosti s větší pravděpodobností

Podle experta Pintzka jsou ženy náchylnější k poklesům nálad a depresím, pokud na ně v děloze častěji působily ženské hormony.

Velká šance na vdavky

Podle vědců existuje spojitost mezi vlivem hormonů v děloze a pravděpodobností na spokojené manželství. Prsteníček dlouhý jako ukazovák se navíc bude hodit – snubní prsten na něm vynikne lépe než na tom, co nezvykle ční.

Nejčtenější články