Close search

Proč některé ženy přehlížejí nevěru svých mužů? Zde je 7 nejčastějších důvodů

pixabay.com Zdroj: pixabay.com

Partnerská nevěra, ať ze strany žen či mužů, ve společnosti byla, je a bude. Slýcháme o ní od kamarádek, známých, od kolegů z práce. Legrace končí tehdy, když se objeví u vás doma a vy zjistíte, že už nejste pro vašeho partnera jediná žena v jeho životě a začínáte řešit pekelně nepříjemnou situaci. Tady vám přinášíme 7 nejčastějších důvodů, proč některé ženy setrvávají ve vztahu s nevěrným partnerem.

1. Muži jako nedostatkové zboží

Obecně se ví, že ve společnosti pomalu začínají „vymírat“ schopní, spolehliví jedinci, kteří by stáli za to, abyste s nimi vybudovali plnohodnotný vztah nebo s nimi založili rodinu. Proto ženy, které chtějí odejít z nefungujícího vztahu, setrvávají na mrtvém bodě, jelikož se bojí, že už nenarazí na kvalitního partnera, minimálně takového, jaký byl ten jejich před tím, než je začal podvádět.

2. Ztracené sebevědomí

Každodenním shonem a dopřávání partnerovi i dětem full-servisu se z vás za ta léta stala nesebevědomá „otrokyně“ vaší vlastní domácnosti. Nemáte chuť vyrážet s kamarádkami do společnosti nebo si s kolegou zajít po práci na kávu. Ženy v takovém stadiu se bojí dupnout si a sdělit partnerovi nesouhlas s jeho nevěrami. Okamžitě vezměte rozum do hrsti a začněte se o sebe starat tak jako před lety, uvidíte, že okouzlíte spoustu jiných mužů, kteří vám dodají sebevědomí a kuráž z nefungujícího vztahu odejít.

3. Zlatá klec

Jedním z nejčastějších důvodů, proč ženy stále drží rodinu pohromadě, i když je vztah poznamenaný mužovou nevěrou, je ekonomická stránka věci. Vždyť komu by se chtělo opouštět zlatou klícku, ve které máme všechno, na co si vzpomeneme a nemusíme řešit svoji existenci. Ženy, uvědomte si, že v životě není nic zadarmo a berte odchod od zabezpečeného partnera jako nový start pro vybudování si vlastního hnízda, které vás bude o to víc těšit.

4. Rodina a děti

Když jste se se svým partnerem seznámila, byl to pro vás princ na bílém koni, o kterého jste nikdy nechtěla přijít. Jenže lidé se vyvíjí a upínat se k někomu jen proto, že jste se s ním před lety rozhodla založit rodinu je hodně limitující a nešťastné. Hlavně pro vás. Dokud nezačnete myslet na sebe, nikdy vás pravé štěstí nepotká.

5. Nerozhodnost

Nechce se vám řešit partnerova nevěra jen proto, že jste zkrátka pohodlná. Tento důvod můžete hodně rychle pustit z hlavy. Určitě existují ve vašem okolí lidé, kteří mají daleko větší tah na branku než vy a právě za nimi můžete se svým problémem jít. Ze začátku vás to možná bude bolet, ale uvidíte, jak vás rázná rozhodnutí posunou rychle kupředu a vyrazí vašemu nevěrníkovi zrak.

6. Nenapravitelné naivky

Důvod, proč také stále přehlížíte partnerovy nevěry, může být prostý. Zkrátka ho stále milujete a pořád tajně doufáte, že se všechno jednoho dne vrátí do starých kolejí, přinese kytku a zahrne vás láskou a pozorností, jako když jste se poznali. Takových případů je bohužel zatraceně málo. Muž je od přírody polygamní tvor, což je pro ženy, se kterými založí rodinu, nepřijatelné. Když už vás jednou muž podvede, nebude mít zábrany udělat to v budoucnu znovu. Myslete především na sebe a už v začátku přijměte tento fakt. Čím dříve to začnete řešit, tím dřív se vám uleví.

7. Otevřený vztah

Pokud jste se již povznesla nad to, že vás váš partner dlouhodobě podvádí s jinými ženami a přesto ve vztahu setrváváte z jakéhokoliv důvodu, můžete se zařadit do skupiny žen, které si řeknou „A dost, odteď si budu žít svým životem!“ S partnerem si sednete a nastavíte jasná pravidla pro stále více populární otevřený vztah. Navenek se vaše manželství nebo vztah bude tvářit spokojeně, odpadnou nepříjemné rozhovory s dětmi, proč už maminka s tatínkem spolu nechtějí žít a vy můžete být znovu šťastná po boku jiného muže.

Nejčtenější články