Close search

Problémy ve vztahu? I život s workoholikem má své výhody

Pixabay Zdroj: Pixabay

Pro velké množství lidí má v dnešní době práce přednost před mnohými jinými aspekty života. Přesto i tito lidé nehledě na své pracovní vytížení touží po vztahu i rodině. Jak ale vyjít s workoholikem?

Lidé, kteří většinu svého času tráví v práci, mívají často potíže udržet si dlouhodobý vztah. Tito lidé si většinou své potíže neuvědomují, mnohdy tak kvůli své oddanosti vůči práci mohou přijít o rodinu, děti i přátele. Vyčerpání spojené s výkonem s sebou nese i zdravotní problémy, sedavý způsob života i nedostatek spánku se na zdraví během let rozhodně projeví a mohou jedince ohrožovat i na životě. Vztah s workoholikem je určitě náročný, ale partnera, který své práci zase tolik času nevěnuje, může mít své výhody.

Volný čas

Pokud váš partner věnuje velké množství času své práci, zkuste se jeho nadšením pro věc částečně inspirovat. Najděte si činnost, které jste se vždy chtěli věnovat a pusťte se do toho. Využijte volného času, který máte pro sebe naplno a věnujte rozvoji své osobnosti a schopnostem.

Finanční jistota

I když peníze nepatří na seznam nejdůležitějších věcí, které měl vztah obsahovat, přesto jejich dostatek přináší rodině i partnerům určitý klid a jistotu. Workoholici bývají díky svému pracovnímu nasazení často velmi úspěšní a dokáží svoji rodinu zabezpečit. Bohužel mnohdy za cenu toho, že své blízké skoro nevidí.

Změna nutná

Pokud ale cítíte, že vztah vaše partnera práci silně ohrožuje jeho zdraví, nebo vaši rodinu, zkuste mu vysvětlit, že tento způsob života není dlouho udržitelný. Workoholici si své nasazení často neuvědomují, takže se obrňte velkým množstvím trpělivosti a začněte vysvětlovat. Pokud partner chybí vám i dětem, musí to vědět. Rozhodně se ale v tomto případě vyhněte výčitkám. Poukazujte spíše na to, že i vaše rodina jej potřebuje mít u sebe doma a zaslouží si jeho pozornost.

Pokuste se také svému partnerovi vysvětlit, že jeho nasazení v práci, únava a nedostatek spánku se mohou silně projevit na jeho zdraví. Jestli vaše pokusy o vzájemnou komunikaci a pochopení budou neúspěšné, zkuste vyhledat pomoc psychologa, nebo kouče.

Nejčtenější články