Close search

Problémy jsou součástí vztahu: Kvůli čemu se partneři nejčastěji hádají?

Pixabay Zdroj: Pixabay

Konflikty jsou neoddělitelnou součástí vztahu a často na něj nemusí mít negativní dopad. Pokud se tedy jedná o konstruktivní rozhovor. Důvody pro rozepři mezi partnery mohou být různé, důležité ale je najít vždy kompromis a umět se se svojí drahou polovičkou dohodnout. Která témata ale nejčastěji rozproudí vášně a vyústí v následnou hádku?

Spor s partnerem nikdy není příjemný, mnohdy ale bývá nezbytný pro posun a vývoj vztahu. Vždy by se ale mělo jednat o plnohodnotnou komunikaci, která pár nasměruje k řešení daného problému.

Finance

Otázka financí je jedním z nejčastějších důvodů k hádkám. Ať už se jedná o jejich nedostatek nebo velké utrácení, toto téma řeší velké množství párů. Podobné problémy se ale mnohdy objevují až později ve vztahu, když spolu pár začne sdílet domácnost. Může se totiž stát, že partneři budou s financemi zacházet jiným způsobem, někdo může mít tendenci více šetřit, jiný zase utrácet a v tu chvíli je konflikt na světě.

Intimita

Neuspokojující intimní život je častým důvodem k hádkám mezi partnery. Milenci mohou mít rozdílné představy o sexuálním životě a někdy nebývá jednoduché najít zlatou střední cestu, která by vyhovovala oběma. Řešení této otázky by se partneři měli věnovat velmi pečlivě a být ohleduplní k tomu druhému, jelikož se jedná o velmi citlivé téma.

Moderní technologie

Mobily, tablety i sociální sítě jsou sice vynikajícími pomocníky v každodenním životě, avšak mohou být velkými škůdci ve vztahu. Důvodem konfliktu mezi partnery také bývá příliš časté využívaní mobilních telefonů nebo tabletů. Jeden z partnerů také může být nespokojený s prezentací nebo komunikací své drahé polovičky na sociálních sítích.

Náročné zaměstnání

Práce je pro mnohé neoddělitelnou součástí života a rozhodně je důležité, aby měl jedinec možnost budovat vlastní kariéru. Mnohdy se ale stává, že pracovní povinnosti se pro jednoho z partnerů stanou důležitější než ty rodinné. Podobná situace pak logicky vyústí v nespokojenost jednoho z páru. Dalším problémem může být neschopnost osvobodit se od pracovních starostí. Partneři by si spolu měli pravidelně povídat o své kariéře a jejím vývoji, přesto je důležité oddělovat rodinný a pracovní život.

PODÍVEJTE SE DO GALERIE NA NEJČASTĚJŠÍ DŮVODY HÁDEK VE VZTAHU:

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu