Close search

Pro thajského krále není pandemie překážkou. Z luxusní izolace v bavorském hotelu si zaletěl domů na velkou párty

Wikimedia Commons/User:Tris_T7, CC BY-SA Zdroj: Wikimedia Commons/User:Tris_T7, CC BY-SA

Král Mahá Vatčirálongkón už před časem ukázal, jak si umí užívat život. Nastoupil do izolace v čtyřhvězdičkovém Grand Hotelu Sonnenbichl, který si zabookoval rovnou celý. A není tam sám, nýbrž s dvaceti konkubínami.

Hotely a penziony v bavorském Garmisch-Partenkirchenu byly kvůli koronaviru koncem března uzavřeny. Až na jeden. Čtyřhvězdičkový Grand Hotel Sonnenbichl dostal výjimku, protože podle úřadů jsou jeho hosté „jedna homogénní skupina bez pohybu."

Přesto bylo údajně 119 členů této skupiny posláno do Thajska kvůli podezření, že mají vysoce nakažlivé onemocnění dýchacích cest. V hotelu zůstal zbytek výpravy, kromě jiných také sedmašedesátiletý thajský král Mahá Vatčirálongkón a jeho dvacet společnic.

Krátký výlet

Thajský král minulý týden narušil pravidla izolace a zaletěl si soukromým letadlem 18 000 kilometrů z Bavorska do Thajska na opulentní banket. Zastavil se jen v Curychu, kde vyzvedl manželku, královnu Sutchidu, která tam byla ve vlastní izolaci.

V Thajsku se setkal s premiérem Prajutchem Čan-Očou a vrchním velitelem královské armády Apiratem Kongsompongem. A společně se zúčastnili oslav dne vládnoucí dynastie Čakrí, který připadá na 6. dubna. V roce 1782 byl totiž v tento den korunován první panovník z dynastie – Ráma I. Současný král Mahá Vatčirálongkón je Ráma X.

Poté zavezl manželku zpátky do Curychu a vrátil se do Grand Hotelu Sonnenbichl. Všechno prý stihl za úctyhodných 24 hodin.

Ve stínu otce

Už původní izolace v luxusním hotelu vyvolala pozdvižení také v Thajsku, kde se podobné věci, tedy útoky na krále nebo jeho kritika trestají až patnáctiletým vězením. Mahá Vatčirálongkón není tak populární jako jeho otec Pchúmipchon Adunjadét, který zemi vládl rekordních 70 let a 126 dní. A prodlouženou dovolenou v Bavorsku si to u chudých Thajců patrně nevylepší.

Na obrazy ze života thajského krále se můžete podívat do GALERIE:

Zdroj: ladbible.com

Nejčtenější články