Close search

Přísná pravidla na Met Gala: Wintour si nenechá nic líbit. Co musí celebrity dodržovat?

Instagram Zdroj: Instagram

Každé první květnové pondělí mají všichni milovníci módy červeně vyznačeno ve svém kalendáři. Každoročně tento den patří proslulé módní události Met Gala, na jejíž hladký průběh dohlíží sama šéfredaktorka časopisu Vogue Anna Wintour. A ta si od svých hostů rozhodně nenechá nic líbit.

Pompézní show se letos inspirovala esejí Susan Sontag z roku 1964 Notes on Camp. Celebrity, které sama Wintour pečlivě vybírá, se totiž předhánějí v tom, kdo více dokáže okouzlit fotografy svým kostýmem, který musí odpovídat tématu daného večera.

Šéfredaktorka, která proslulá svojí striktní povahou, si od svých věhlasných hostů nenechá nic líbit a dbá na to, aby se během večera dodržovala přísná a někdy trochu zvláštní pravidla. Většina ze známých osobností nechce rozhořčit šéfku módního magazínu, takže pravidla dodržují, najdou se ale i takoví, kteří se je snaží obejít. Co ale nesmí celebrity během večera dělat?

Žádná selfie

I když by se mohlo zdát, že Met Gala je právě tou nablýskanou událostí, během které vzniká jedno selfie za druhým, tak tomu není. Od roku 2015 platí během celého večera přísný zákaz na pořizování selfie nebo používání sociálních sítí. Wintour údajně chtěla zabránit tomu, aby celebrity trávily celý večer na svých mobilech a sociálních sítích. Kylie Jenner, která je jednou z představitele klanu Kardashian-Jenner, tento zákaz ale v roce 2017 porušila a vytvořila hromadnou fotografii s mnohými dalšími celebritami na toaletách.

Mladiství zůstanou doma

Charitativního plesu se podle pravidel nesmí účastnit ani žádné známé osobnosti, kterým ještě nebylo 18 let. Organizátoři se k přísnému pravidlu vyjádřili celkem jednoduše s tím, že podle jejich názoru celá akce není vhodná pro mladistvé a neplnoleté osoby.

Zápach z úst zakázán

Po velkolepém úvodu na "červeném" koberci se všichni hosté účastní formální večeře, na kterou ale nemají přístup konkrétní potraviny. Anna Wintour osobně hlídá, aby se v menu neobjevila jídla, která by obsahovala cibuli nebo česnek, jejichž použití v jídlech by mohlo způsobit nepříjemný zápach z úst. Také petržel se nesmí objevit v žádném z jídle, aby nehrozilo, že někomu uvízne mezi zuby.

Zasedací pořádek

Wintour velmi přesně určuje, kde budou její hosté sedět. Organizátoři se velmi intenzivně věnují otázce, koho z celebrit vedle sebe posadit a koho naopak rozdělit velkým množstvím jídla i lidí. Je například známo, že Wintour vždy od sebe rozsazuje manželské páry, jelikož chce, aby lidé během večera navázali nové kontakty a přátelství.

Podívejte se na nejvýraznější outfity celého večera v naší galerii. 

Nejčtenější články