Close search

Připravte se na dovolenou: Tyto filmy vám ukážou svět a naladí na cestování

Fox Searchlight Pictures US Zdroj: Fox Searchlight Pictures US

Letní a podzimní měsíce jsou nejlepším obdobím pro dovolenou. Přemýšlíte, kam ale vyrazit? Zkuste si během volného večera pustit ty nejzajímavější filmy o cestování, které vám mohou přinést inspiraci. 

Jestli plánujete vyrazit se svou rodinou nebo přáteli na cesty, podívejte se, jaká dobrodružství prožili hlavní hrdinové na filmovém plátně. Třeba najdete dovolenou přímo pro vás.

Jíst, meditovat, milovat

Snímek se snaží inspirovat diváky k tomu, jak se vypořádat s těžkým rozchodem a naučit se opět milovat pomocí poznání nových kultur i sebe sama. Hlavní hrdinka Liz se sama vydává na cestu po světě a seznamuje se nejenom s novými tradicemi, jazyky i lidmi, ale také sama se sebou. Filmem vás provede v hlavní roli Julia Roberts, která vás díky svým cestám zavede do Itálie i na Bali a dokáže opět najít rovnováhu i lásku.

Divočina

Cheryl je na dně a po ztrátě matky i manžela má pocit, že už nemůže o nic přijít. Rozhodne se tedy vyrovnat se svým vlastním životem a pokusí se najít nové životní síly. Vydá se tedy bojovat s nezkrotnou přírodou na nejnebezpečnější a nejdivočejší vysokohorské stezce Pacific Crest Trail, která má neuvěřitelných 1770 kilometrů.

Než si pro nás přijde

Tímto filmem vás provedou hvězdní Jack Nicholson a Morgan Freeman, kteří se jako milionář Edward a automechanik Carter nehledě na své zcela odlišné povahy spřátelí. Poté, co se dozvědí, že jim zbývá pouhý rok života, se rozhodnou vydat na poslední vzrušující cestu a splnit si svá přání.

Sedm let v Tibetu

Rakouského horolezce Heinricha Harrera si v tomto snímku zahrál Brad Pitt, který toužil po zdolání jednoho z nejvyšších štítů Himalájí, Nanga Parbatu. Jeho putování ho však dovede přes celé Himaláje do záhadného Tibetu, kde se setká se zcela odlišnou kulturou i tradicemi.

Vicky Cristina Barcelona

Jak asi může dopadnout příběh, ve kterém se dvě kamarádky Američanky vydají do Barcelony, kde hledají poznání, zábavu i zážitky? Po seznámení se spontánním malířem Juanem a jeho temperamentní ženou Vicky a Cristina získají možná ještě větší zážitky, než v jaké doufaly.

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu