Close search

Princ Harry a Meghan Markle si chtějí vydělávat vlastní peníze, už teď mají majetek kolem 675 milionů

YouTube Zdroj: YouTube

Princ Harry a jeho manželka Meghan Markle minulý týden pomocí svých sociálních sítí oznámili, že hodlají odstoupit od svých královských povinností a chtějí si najít práci a stát se finančně nezávislými na britské monarchii a Harryho rodině. Toto oznámení vyvolalo bouřlivé reakce u britské veřejnosti a překvapilo i samotnou královskou rodinu. V pondělí se tak princ Harry sešel se svojí rodinou a snažil se domluvit na podmínkách vytoužené změny. Jaké zaměstnání si ale chtějí najít zatím vévodové ze Sussexu neprozradili, jejich jmění se ale už nyní odhaduje na 30 milionů dolarů (675 milionů korun).

Na jaře loňského roku manželé Harry a Meghan přivítali na svět svého prvního společného potomka, syna Archieho. Od té doby se častěji zdržují mimo Velkou Británii a nyní oznámili, že již ani nechtějí vykonávat povinnosti, které se pojí k titulu královské rodiny. Vévodové ze Sussexu své rozhodnutí odůvodňují tím, že se chtějí stát finančně nezávislými na pokladně britské královské rodiny.

Rodinná porada

Rozhodnutí prince Harryho a Meghan ale velmi nemile překvapilo královskou rodinu, která se o celkem zásadním životním rozhodnutí dozvěděla buď ze sociálních sítí, nebo z televize. Tento týden proto královská rodina v čele s panovnicí Alžbětou II. uspořádala mimořádnou rodinnou schůzi, na které se měli monarchové domluvit na dalším postupu. Podle posledních informací, které oficiální představitelé královské rodiny zveřejnili, budou britští monarchové rozhodnutí Harryho a Meghan respektovat.

Velkou část veřejnosti ale rozhodnutí vévodů ze Sussexu pohoršilo, jelikož i odborníci na královskou rodinu se shodují, že Meghan a Harry získali mnohá privilegia díky svým vazbám na monarchii, ať už se jednalo o přepychovou svatbu, tituly i honosné sídlo Frogmore, které manželskému páru darovala královna a státní pokladna financovala jeho náročnou rekonstrukci. I když stále není jasné, jakým způsobem manželé hodlají vydělávat peníze, podle serverů Business Insider a Money.com v nouzi rozhodně žít nebudou. Jejich společné jmění se totiž odhaduje přibližně na 30 milionů dolarů (675 milionů korun).

Majetek rodiny

Pouze majetek pětatřicetiletého prince Harryho se údajně může pohybovat v rozmezí od 19 do 40 milionů dolarů (428 až 900 milionů korun) . Podrobnější informace královská rodina neposkytuje, ale je známo, že každý rok princ William, jeho žena Kate Middleton a princ Harry dostávají od syna královny Alžběty, Charlese, sedmimístný finanční příspěvek, který má pokrývat náklady na jejich cestování a šatník. Vévodové z Cambridge a princ Harry si také rozdělili příspěvek 5 milionů dolarů (112,5 milionu korun), který jim opět poskytl korunní princ Charles. Tyto peníze pocházejí z výdělků vévodství v Cornwallu.

Většina bohatství královské rodiny pochází ze zděděných pozemků, nemovitostí a investic. Vévodství v Cornwallu poskytlo britské královské rodině v letech 2016 až 2017 celkem 28,8 milionů dolarů, včetně příspěvků pro prince.

Štědré financování

Od svých 21 let také princové Harry a William dostávali finanční příspěvky ve výši 450 tisíc dolarů (10 milionů korun) ročně, které pocházely z investic a majetku princezny Diany.

Také od své zesnulé matky získali velké dědictví, které každému z nich přineslo přibližně 10 milionů dolarů (225 milionů korun). Princ Harry také sloužil v britském královském letectvu po dobu 10 let a ročně dostával plat okolo 53 tisíc dolarů (1,2 milionu korun).

Než se Meghan Markle provdala za prince Harryho, vydělávala během své herecké kariéry ročně okolo půl milionu dolarů (11,3 milionu korun) za své působení v seriálu Kravaťáci. Částky přibližující se statisícům dolarů také dostávala za reklamu produktů. Její celkový majetek se proto odhaduje na 5 milionů dolarů (112,5 milionu korun).

PODÍVEJTE SE, JAK PLNILI KRÁLOVSKÉ POVINNOSTI PRINC HARRY A MEGHAN MARKLE:

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu